۹ خرداد ۱۳۹۲،‏ ۱۱:۱۱
کد خبر: 80678052
۰ نفر
كتابخانه هاي مشاركتي بروجرد افزايش يافت

بروجرد- مدير امور كتابخانه هاي عمومي بروجرد از افزايش تعداد كتابخانه هاي مشاركتي در اين شهرستان خبر داد.

' داود پهلوان' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دو كتابخانه شهید محمد بروجردی سپاه و جابر بن حیان پژوهسرای دانش آموزی بروجرد طی هفته جاری به عنوان كتابخانه مشاركتی زیر پوشش نهاد كتابخانه های عمومی قرار گرفتند.

وی اضافه كرد: پیش از این نیز كتابخانه های شهید احسان شهیدی، كتابخانه آیت الله بروجردی (ره) زندان مركزی و كتابخانه ولیعصر(عج) بروجرد به عنوان كتابخانه های مشاركتی تحت پوشش نهاد كتابخانه های عمومی كشور قرار گرفته اند.

وی اظهار داشت: این كتابخانه ها ماهانه كتب و نشریات تازه منتشر شده و به روز را به طور رایگان دریافت كرده و از سایر خدمات نهاد كتابخانه های عمومی كشور بهره مند می شوند.

پهلوان توسعه كتابخانه های مشاركتی را در ارتقا فرهنگ كتاب و كتابخوانی و جذب اعضای كتابخوان موثر دانست و گفت: این كتابخانه ها همانند كتابخانه های عمومی در پذیرش عضو و استفاده از خدمات نوین پویا خواهند شد.

وی از مدیران مراكز و ارگانهای مختلف خواست ، چنانچه كتابخانه های خصوصی در اختیار دارند، برای مشاركتی كردن آنها و بهره مندی از خدمات رایگان نهاد كتابخانه های عمومی كشور اقدام نمایند.

بگفته وی هم اكنون پنج كتابخانه عمومی شهید صارمی، شهید باهنر، آیت الله بروجردی، علامه شهیدی و علامه بحر العلوم و پنج كتابخانه مشاركتی در بروجرد فعالند.

7189/630