۸ خرداد ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۵۵
کد خبر: 80676562
۰ نفر
وزير دفاع تونس در پنتاگون

تهران – 'رشيد صباغ ' وزير دفاع تونس كه به آمريكا سفر كرده با 'چاك هيگل' همتاي آمريكايي خود ديدار و با وي در باره تقويت روابط و همكاري هاي نظامي دو كشور گفت وگو كرد.

به گزارش ایرنا، هیگل در این دیدار كه دیروز (سه شنبه) در محل ساختمان پنتاگون برگزار شد، توسعه همكاری های نظامی آمریكا و تونس را ضروری خواند.

'جورج لیتل' سخنگوی وزارت دفاع آمریكا با صدور بیانیه ای، خاطرنشان كرد كه همكاری های نظامی آمریكا و تونس به نفع منافع مشترك و كمكی به حل مشكلات امنیتی در منطقه است.

'لئون پانه تا' وزیر سابق دفاع آمریكا در سال 2012 به تونس سفر كرده و گفته بود كه آمریكا آماده است به تونس برای افزایش قدرت نظامی و امنیتی در رویارویی با 'القاعده' كمك كند.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع تونس در سفر به آمریكا همچنین با 'اش كارتر' نفر دوم پنتاگون در چارچوب بیست و هفتمین نشست كمیته مشترك نظامی دو كشور دیدار كرد.

این نشست تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

** احكام قضایی 20 مهاجم به سفارت آمریكا اعلام شد

همزمان با سفر وزیر دفاع تونس به آمریكا، احكام قضایی علیه 20 مهاجم به سفارت آمریكا كه پس از انتشار فیلم آمریكایی اهانت آمیز به مقدسات اسلامی صورت گرفت، اعلام شد.

دادگاه تونس احكام قضایی20 مهاجم به سفارت آمریكا را صادر و هر یك را به اتهام دست داشتن در حمله به این مكان در پایتخت تونس به دو سال زندان قابل تجدید نظر محكوم كرد.

در حمله سلفی ها به سفارت آمریكا در تونس چهار نفر از مهاجمان كشته شدند.

رییس كمیته وكلای دفاع از متهمین گفته است: اگر خانواده محكومان خواستار استیناف باشند، اقدام می كنیم.

'انور ولد علی' با تاكید به اینكه موكلانش باید تبرئه شوند، افزود: تنها 9 نفر از محكومان اكنون در زندان هستند.

20 شهروند تونسی اتهامات انتسابی به خود را رد كرده اند.

خاورم ** 1324**1651

سرخط اخبار جهان