وزيرجهادكشاورزي:مراحل كاشت،داشت و برداشت برنج مكانيزه انجام مي شود

ساري - وزير جهاد كشاورزي گفت: در فصل زراعي جاري عمليات كاشت، داشت و برداشت برنج در داخل كشور به صورت مكانيزه صورت مي گيرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'صادق جلیلیان' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شهرستان میاندرود، افزود: در فصل زراعی جاری سعی شده است با توسعه كشت مكانیزه، تمامی مراحل عملكرد برنج در واحد سطح ارتقاء یابد.

وی كه در قالب چهارمین سفر هیات دولت به مازندران سفر كرد، اظهار امیدواری كرد با توسعه كشت مكانیزه در بخش كشاورزی بویژه برنج، تولیدات برنج به حد مطلوب برسد و نیازی به واردات برنج از خارج نباشد.

وزیر جهاد كشاورزی بیان داشت: اگر برای جبران كسری برنج مجبور شدیم از خارج برنج وارد كشور كنیم، این قول را به كشاورزان خواهم داد كه این اقدام در زمان برداشت برنج داخلی صورت نخواهد گرفت.

جلیلیان همچنین به تولید مرغ و تخم مرغ اشاره كرد و گفت: امروزه تولید خوبی در بخش مرغ و تخم مرغ در داخل كشور داریم، زیرا از نیمه دوم سال قبل با اتخاذ تمهیدات لازم وضعیت مرغ و تخم مرغ به حد مطلوب رسیده است.

وی افزود: برای شب عید 70 هزار تن مرغ تولید و ذخیره سازی و با نرخ مصوب بین مصرف كنندگان توزیع شد.

وزیر جهاد كشاورزی از صادرات 27 هزار تن مرغ و 45 هزار تن تخم مرغ به خارج از كشور در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: از نظر ذخیره سازی مرغ و تخم مرغ در داخل كشور وضعیت خوبی داریم و در ایام ماه مبارك رمضان امسال هم جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی ابراز امیدواری كرد: در بحث كنترل قیمت و نظارت بر تولیدات مرغ و تخم مرغ بین وزارتخانه های جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت توافق انجام شد.ك/3

7330/1654/506