۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲،‏ ۱۶:۱۴
کد خبر: 80645727
۰ نفر
از سربازان نمونه نيروي هوايي ارتش تجليل شد

تهران- مراسم تجليل از سربازان نيروي هوايي ارتش روز دوشنبه در سالن همايش هاي 19 بهمن مركز فرماندهي آموزش هاي هوايي شهيد خضرايي تهران برگزار شد.

معاون هماهنگ كننده نیروی هوایی ارتش در این مراسم كه جمعی از فرماندهان و مسوولان و سربازان یگان های تابعه این نیرو حضور داشتند با اشاره به اهمیت خدمت سربازی، گفت: در دین اسلام بر كسب آمادگی دفاعی تاكید بسیار شده زیرا سربازی راه مقدسی است.

امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» افزود: سربازی دوران رشد و توانمندسازی ، استقلال و خودباوری هر فردی به شمار می رود.

نصیرزاده با اشاره به جایگاه سربازی از دیدگاه امام خمینی (ره) رهبر كبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، افزود: سربازی در ارتشی مقدس است كه اسلامی و ماهیت دینی داشته باشد و ما مفتخریم كه در ارتشی خدمت می كنیم كه در رأس آن ولی فقیه قرار دارد.

معاون هماهنگ كننده نیروی هوایی ارتش در ادامه به تفاوت های ارتش در دوران طاغوت و حال حاضر پرداخت و گفت: ارتش دوران پهلوی غیرمردمی و وابسته بود و توان مقابله با دشمن را نداشت.

معاون نیروی انسانی نیروی هوایی ارتش نیز گفت: این مراسم در راستای بهبود نگرش جامعه به سربازان، افزایش روحیه شهادت طلبی و تجلیل از سربازان در نیروی هوایی و سایر نیروهای ارتش برگزار می شود.

وی افزود: این برنامه در سه سطح یگان، نیرو و ارتش برگزار می شود كه امسال 6 تن از سربازان نمونه نیروی هوایی به عنوان سرباز نمونه در مراسم تجلیل از سربازان نمونه ارتش كه در نیروی دریایی برگزار شد به عنوان نمونه برگزیده شدند.

معاون نیروی انسانی نیروی هوایی خاطرنشان كرد: سربازان نمونه در 10 محور انضباط، پژوهش، وظیفه شناسی و اقدام برجسته، تعهد و تقید به انجام وظایف دینی و خدمتی، آموزش، خلاقیت و نوآوری، فداكاری، ورزش و تربیت بدنی، امور فرهنگی هنری و در نهایت سازندگی و تفكر بسیجی گزینش می شوند.

در پایان این مراسم از 30 تن از سربازان نمونه نیروی هوایی ارتش در حوزه های مختلف تقدیر شد.

سیام(1)**1478

سرخط اخبار سیاست