يكي از آثار بنياد مطالعات اسلامي به عنوان كتاب سال روسيه برگزيده شد

مسكو - كتاب'عيسي در قرآن و احاديث' از آثار منتشره توسط بنياد مطالعات اسلامي، جايزه بهترين كتاب سال روسيه در موضوع 'معنويت و دين ' را بدست آورد.

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز دوشنبه بخش مطبوعاتی سفارت ایران در روسیه، كتاب 'عیسی در قرآن و احادیث شیعه' اثر 'مهدی منتظرالقائم' و 'محمد لگنهاوزن' توسط بنیاد مطالعات اسلامی روسیه ترجمه و ویرایش و با همكاری انتشارات شرق شناسی سنت پتربورگ منتشر شده است.

این اثر به تازگی در مسابقه 'بهترین كتاب سال 2012 ' روسیه در بخش' آثار معنوی و دینی ' برگزیده شد.

در این دوره از مسابقات، 72 كتاب در 18 موضوع برگزیده شد كه ' عیسی در قرآن و احادیث شیعه ' در میان برگزیدگان بخش 'آثار معنوی و دینی ' قرار داشت.

این رقابت هر ساله توسط 'انجمن ناشران روسیه ' برگزار می شود.

كتاب 'عیسی در قرآن و احادیث' توسط 'دمیتری بیبایف' به روسی ترجمه شده و با نظارت علمی دكتر 'خصمتولین'، ویراستاری 'سی‌نیتسینا' و ویراستاری فنی 'تیخامیراووا' در 416 صفحه به همراه متن عربی آیات و روایات انتشار یافته است.

این اثر، نمایی از آیات قرآن و احادیث در مورد سوابق تاریخی و زندگی حضرت عیسی مسیح(ع) و شواهدی از ماموریت وی را بر اساس قرآن و روایات شیعه به تصویر می كشد و می‌تواند زمینه مناسبی برای مطالعه تطبیقی مسیح‌شناسی دین‌پژوهان روس فراهم آورد.

كتاب 'تحقیقی در تاریخ قرآن' اثر 'حجتی كرمانی' نیز كه توسط بنیاد مطالعات اسلامی و با همكاری شورای مفتی های روسیه منتشر شده بود، در سال 2011 به عنوان كتاب برگزیده این بخش انتخاب شده بود.

اروپام/2242**518

سرخط اخبار جهان