رييس جمهوري: حماسه يعني بت شكني و نشاندن هر مفهومي برسر جاي خودش

اروميه – رييس جمهوري با بيان اينكه برخي ها باور كردند حق بيشتري دارند و خود را مالك و ارباب مردم مي دانند، تاكيد كرد: بايد اين باورها را فرو ريزيم و حماسه يعني بت شكني و اينكه هر مفهومي را سرجاي خود بنشانيم..

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمود احمدی نژاد كه در همایش حماسه حضور در شهر ارومیه سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: عدالت پایه پیشرفت كشور است كه باید بر اجرای آن پافشاری كرد.

وی با تاكید براینكه یقین دارم ملت ایران و پیشاپیش آن جوانان ایران و جوانان ارومیه با یك خروش تاریخی و با خلق ایجاد یك حماسه عظیم ملت را در مسیر پیشرفت قرار خواهند داد.

رییس دولت دهم با بیان اینكه امام (ره ) از اول فرمودند و رهبری هم تاكید كردند مسوولان خادم و نوكر مردم هستند، گفت: برخی فكر می كنند این حرف فاتنزی است درحالی كه این حرف فانتزی نیست و نوكری این مردم به آقایی كاخ های سرخ و سفید و سیاه شرف دارد.

احمدی نژاد با تاكید بر اینكه خیلی از مناسبات باید عوض شود افزود: مردم وقتی می خواهند بامسوولان خادمان صحبت كنند نگران هستند واین جایگاه غیرواقعی است واین ها باید عوض شود.

رییس قوه مجریه خاطرنشان كرد: وقتی می گوییم عدالت، این شعار تبلیغاتی نیست و عدالت را باید روی زمین و در روابط اجتماعی پیاده كرد؛ عدالت یعنی اینكه عده ای دستشان را زیادی در بیت المال نكنند.

وی با طرح این پرسش كه چرا نیازمند حماسه هستیم، گفت: وقتی در مسیر تعالی و پیشرفت یك ملت موانعی طبیعی یا ساخته دشمن ایجاد می شود یا حقایق مغلوب و یا جابجا می شود راه رسیدن به هدف گم می شود آنگاه نیازمند خلق حماسه هستیم.

رییس جمهور با بیان اینكه شرایط كشور و اوضاع بین المللی به گونه ای است كه نیازمند خلق حماسه هستیم ،گفت : جهان نیازمند یك راه جدید است و برای بازكردن یك راه در مسیر بشریت و ایران نیازمند یك حماسه تاریخ ساز هستیم كه مسیر و راه را نشان دهد.

احمدی نژاد انقلاب اسلامی را یك حماسه بزرگ دانست و گفت:جوانان میدان دار این حماسه بودند و در دفاع مقدس نیز حضور آنها وخلق یك حماسه دیگر بود كه توانست طراحی ها را درهم شكند و شرایط بین الملل را به نفع ملت ایران عوض كند.

وی افزود : امروز مستكبران و بد خواهان كه از حركت جهشی ملت ایران ناراحت هستند می خواهند ملت را دچار تردید كند كه در اینجا نیازمند حماسه هستیم.

رییس قوه مجریه با بیان اینكه حماسه یعنی شكستن خطوط خیالی شیطان ساخته ادامه داد : امروز جهان نیازمند پاكی مهربانی و همدلی است و همه باید دست به دست هم برای خلق این حماسه و ساختن ایران بر پایه هوشیاری تلاش كنیم.

احمدی نژاد خلق حاسه را نیازمند هوشیاری و دل پاك دانست وگفت : این ویژگیها را جوانان دارند و جوانان باید با حضور پر شور در انتخابات حماسه دیگر خلق كنند.

رییس جمهور افزود :رییس جمهوری با رای بالا همه مناسبات را تغییر خواهد داد و یادمان باشد كه همه چیز در اراده انسان است نه سلاح و حسابهای بانكی.

احمدی نژاد خاطر نشان كرد : برخی ها حتی از نحوه صحبت كردن ما با مردم ایراد می گیرند درحالی كه ما مثل دو تا دوست با هم حرف می زنیم.

سیام(3)**7378**9171**1647