توليد مجموعه تلويزيوني «دودكش» در تهران ادامه دارد

تهران - تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «دودكش» به كارگرداني «محمدحسين لطيفي» در تهران ادامه دارد و قرار است ماه رمضان از شبكه يك سيما پخش شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، این مجموعه تلویزیونی به تهیه كنندگی «زینب تقوایی» و با نقش آفرینی بازیگرانی از جمله هومن برق نورد، بهنام تشكر، سیماتیرانداز، الناز حبیبی، امیرحسین رستمی و دو بازیگر خردسال محمدرضا شیرخانی و یاس نوروزی در حال تولید است.

اهالی رسانه روز چهارشنبه به همراه «مهدی فرجی» مدیر شبكه یك سیما و «رحمان سیفی آزاد» مدیر گروه مجموعه های تلویزیونی این شبكه بازدیدی از پشت صحنه این سریال در منطقه دارآباد داشتند.

داستان «دودكش» درباره دو خانواده است كه زندگی ساده‌ای دارند و یك قالیشویی را اداره می‌كنند، اما هر بار ماجراها و مسایلی برای آنها اتفاق می‌افتد كه داستان این سریال 26 قسمتی را تشكیل می‌دهد.

صحنه ای كه خبرنگاران روز چهارشنبه از آن بازدید داشتند، لوكیشن اصلی سریال یعنی محل قالیشویی مشتاق بود و در پلانی كه در حضور مدیر شبكه یك سیما ضبط شد، سیما تیرانداز، امیرحسین رستمی، هومن برق نورد و محمدرضا شیرخانی مقابل دوربین رفتند.

مدیر شبكه یك سیما در حاشیه بازدید از این پروژه تلویزیونی تاكید كرد كه «دودكش» گزینه ماه رمضان این شبكه است كه در 26 قسمت 45 دقیقه ای تولید و پخش می شود.

فرجی فضای این سریال را شاد و از گروه طنز اجتماعی دانست كه در گروه فیلم های الف تلویزیونی تعریف می شود و تاكنون حدود 70 درصد این سریال تولید شده است.

«زینب تقوایی» تهیه كننده این سریال نیز به خبرنگاران اطمینان داد كه «دودكش» به طور همزمان تدوین می شود و به موقع به آنتن تلویزیون می رسد ضمن آنكه هنوز حدود دو ماه دیگر از تصویربرداری این سریال باقی مانده است.

«محمدحسین لطیفی» نیز درباره فضای این سریال به خبرنگاران گفت: تلاش ما این است كه این سریال بازخورد خوبی در بین مردم داشته باشد و مردم با آن ارتباط برقرار كنند.

این كارگردان سینما و تلویزیون با تاكید بر اینكه فضای «دودكش» با سریال های قبلی وی متفاوت است، اظهار داشت: هرچند برخی این سریال را طنز می دانند اما به نظرم زندگی عادی مردم طنز نیست و شاهد قهقهه بازیگران نخواهیم بود بلكه در این سریال با فضای مفرحی پر از نقد به خود رو به رو هستیم.

وی تاكید كرد: در این سریال هیچ حادثه خاصی اتفاق نمی افتد، قصه در طول سریال اتفاق نمی افتد بلكه در عرض آن و در خلق لحظات جلو می رود و از این رو قصه ما پر پیچ و خم نیست.

كارگردان مجموعه های به یادماندنی «وفا» و «صاحبدلان» درباره اینكه عنوان دودكش را برای این سریال انتخاب كرده است، گفت: من اصولا از اسم های تك سیلابی و دو سیلابی برای آثارم استفاده می كنم. دودكش یادآور فضای پر از دود است و اگر دودكشی باشد كه این دود و آلودگی را دور كند، همدیگر را خوب خواهیم دید.

به گزارش ایرنا، تاكنون شبكه های یك و دو سیما گزینه های ماه مبارك رمضان خود را قطعی كرده اند و شبكه دو سیما قصد دارد سریال طنز «خروس» ساخته سعید آقاخانی را در این ایام راهی آنتن كند.

فراهنگ(3)2025**1588

سرخط اخبار فرهنگ