بيش از 12هزار فرزند شاهد در مازندران دانشجو و دانش آموز هستند

ساري - مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران گفت: هم اكنون 12 هزار و 776 نفر از فرزندان شاهد و ايثارگر استان در دانشگاه ها و مدارس اين استان مشغول تحصيل هستند.

' عباسعلی رضایی ' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: از این تعداد 9 هزار و 503 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها و سه هزار و 273 نفر دیگر در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در حال تحصیلند.

وی گفت: برای ارتقای سطح دانش علمی و فرهنگی فرزندان شاهد هر ساله اعتبارات خاصی اختصاص می یابد.

مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران همچنین به اعزام فرزندان شاهد و ایثارگر به خانه خدا اشاره كرد و بیان داشت: پارسال دو هزار و 166 نفر از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان استان از طریق اداره كل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران و نیز با هماهنگی حج و زیارت این خطه بر اساس سهمیه تعیین شده راهی سرزمین وحی شدند.

وی اضافه كرد: از این تعداد یكهزار و 882 نفر به عمره مفرده و 284 نفر به حج تمتع مشرف شدند.

رضایی همچنین به ملاقات عمومی جامعه هدف استان با مدیر كل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران اشاره كرد و گفت: در این ملاقات مشكلات یكصد نفر از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگر مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

استان مازندران از بدو پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از 10 هزار و 400 شهید، 32 هزار جانباز و دو هزار و 800 نفر آزاده تقدیم نظام اسلامی كرد./3

609/1654

سرخط اخبار استان‌ها