5452 فرصت شغلي جديد در شهرستان تربت حيدريه ايجاد شد

تربت حيدريه- دبير كار گروه اشتغال و سرمايه گذاري تربت حيدريه گفت: تعهد سال گذشته اين شهرستان ايجاد پنج هزار و 282 نفر فرصت شغلي بود كه در نهايت اين رقم به پنج هزار و 452 فرصت شغلي رسيد.

'محمد رضا ولیان' روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: بیش از 100درصد شغلهای كه درسال گذشته در شهرستان تربت حیدریه تعهد شده بود، ایجاد شد.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده به تربت حیدریه در سال گذشته گفت: از محل اعتبارات مشاغل خانگی مبلغ تخصیص داده شده به این شهرستان 51میلیارد و 150 میلیون ریال بود كه مبلغ 53میلیارد و 624 میلیون ریال به بانكهای شهرستان جهت پرداخت به متقاضیان معرفی شدند.

مدیر اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه اظهار داشت: سال گذشته اعتبارات مشاغل كوچك به سه دستگاه اجرایی به مبلغ 47 میلیارد و 300میلیون ریال به بانكهای عامل این شهرستان معرفی شدند.

ولیان افزود: سال گذشته در بخش مسكن، اشتغال تعهد شده شهرستان تربت حیدریه یكهزار و 680 نفر بود كه سه هزار و 437 نفر اشتغال ایجاد گردید.

وی بیان كرد: در بخش روابط كار و رسیدگی به درخواست كارگران 512 دادخواست طی سال گذشته به اداره كار تربت حیدریه ارایه شده كه با پیگیری و تلاش همكاران روابط كار و حل اختلاف ،تعداد 335 دادخواست به میزان 65درصد به سازش منجر شده است.

وی گفت: اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه، به پرونده های حل اختلاف شهرستانهای گناباد، كاشمر، بردسكن، خواف، بجستان، خلیل آباد، رشتخوار و زاوه را به جای مركز استان در این شهرستان رسیدگی می كند.

دبیر كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تربت حیدریه افزود: در بخش بازرسی از كارگاهها در جهت حفظ و صیانت از نیروهای كار تعداد یكهزار و 245بازرسی در سال گذشته انجام كه این امر كاهش قابل توجه حوادث احتمالی مشاغل را در این شهرستان منجر شده است.

ولیان اظهار داشت:در بخش بیمه بیكاری ضمن كاهش مقرری بگیران، سال گذشته 40درصد كاهش در شهرستان تربت حیدریه داشته است.

وی گفت: سال گذشته 39تعاونی با اشتغال 273 نفر در شهرستان تربت حیدریه تشكیل شده كه در همین راستا 16 دوره آموزشی عمومی و تخصصی برای این تعداد برگزار شد.

وی بیان كرد: سال گذشته، بانك توسعه تعاون تربت حیدریه مبلغ 27 میلیارد و 600میلیون ریال به تعاونی ها در جهت تقویت و توسعه آنان پرداخت كرده است.

2691/659

سرخط اخبار استان‌ها