شرور گرداني با لباس زنانه غير قانوني است

تهران-رييس اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران در واكنش به شرور گرداني با لباس زنانه در مريوان گفت: طبق اصل قانوني مجازات ها ،ابتكار در اجراي مجازات صحيح نبوده و غير قانوني است.

'علی مندنی پور' روز یكشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران با اشاره به ادعای برخی مسوولان دستگاه قضایی مبنی بر اینكه شرور گردانی با لباس زنانه نوعی ابتكار در اجرای مجازات محسوب می شود، گفت: قانون صراحت دارد كه برای حفظ آبرو و حیثیت افراد اجرای این نوع مجازات ها درست نیست.

رییس اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران ادامه داد:‌ البته این اقدام علاوه بر غیر قانونی بودن نوعی اهانت به جایگاه و موقعیت زنان است.

مندنی پور تاكید كرد:‌ گرداندن اشرار با لباس زنانه در خیابان یا آویزن كردن آفتابه از گردن آنها نه تنها موجب اصلاح مجرمان نمی شود بلكه احتمال بازگشت آنها به جامعه را نیز كاهش می دهد.

رییس اتحادیه سراسری كانون های وكلا در ادامه به برگزاری همایش بررسی ابعاد حقوقی و تاریخی جزایر سه گانه خلیج فارس در شهر شیراز اشاره كرد و گفت: این همایش با حضور حقوقدانان مطرح كشور به مدت دو روز در تاریخ 12تا 13 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.

به گفته مندنی پور در این همایش ضمن ارائه ابعاد حقوقی مالكیت ایران بر جزایر سه گانه خلیج فارس تعدادی اسناد حقوقی و تاریخی جدید برای نخستین بار مبنی بر مالكیت جمهوری اسلامی ایران بر این جزایر ارائه می شود.

رییس اتحادیه كانون های سراسری وكلای دادگستری ایران اضافه كرد، این اتحادیه در نظر دارد در آینده نیز چنین همایشی به منظور بررسی ابعاد حقوقی و تاریخی دریای خزر برگزار كند.

وی در ادامه به برگزاری همایش روسای كانون های وكلای استان ها در شهر اردبیل اشاره كرد و گفت: یكی از محورهای این همایش بررسی مشكلات و چالش های وكلا و لایحه جامع وكالت است.

مندنی پور یاد آور شد: لایحه جامع وكالت هم اكنون در كمیسیون های اصلی و فرعی دولت در دست بررسی است و انتظار می رود به رغم دعوت یك نماینده از كانون وكلای مركز یك نماینده نیز از اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری به عنوان نماینده تمامی كانون های وكلای كشور در نشست های بررسی این لایحه حضور داشته باشد.

به گفته مندنی پور تاكنون بیش از 80 ماده این لایحه در كمیسیون فرعی و حدود 20 تا 28 ماده نیز در كمیسیون اصلی دولت بررسی شده است.

رییس اتحادیه سراسری كانون های وكلا ادامه داد:انتظار می رود این اتحادیه به عنوان معاضد دستور قضایی با بیش از 40 هزار وكیل در تصویب لایحه جامع وكالت نقش داشته باشد.

وی همچنین درباره تعرفه های وكالت گفت: هیچ تغییری روی تعرفه های وكالت صورت نگرفته و همچنان مانند تعرفه های سابق عمل می شود.

وی افزود‌: البته فقط در مسائل حقوقی تعرفه خاص وجود دارد و در مسائل كیفری تعرفه خاصی برای وكالت وجود ندارد.

مندنی پور همچنین در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا درباره بیشترین تخلف وكلا در سال 91 گفت: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد اما طبق گزارش های دریافتی از كانون های وكلا گرفتن حق الوكاله اضافه بیشترین تخلف وكلا در سال 91 بوده است.

رییس اتحادیه سراسری كانون های وكلا همچنین درباره زمان دقیق برگزاری آزمون وكالت سال 92 گفت:‌آگاهی پذیرش اوایل شهریور، ثبت نام اول تا دهم مهرماه و آزمون وكالت نیز نیمه دوم آبان ماه برگزار می شود.

اجتمام(3)**9140**7029*1580