۱ اردیبهشت ۱۳۹۲،‏ ۱۴:۵۸
کد خبر: 80623626
۰ نفر

تهران - گروه موسيقي 'سل' در جديدترين فعاليت خود مجموعه اي از آثار آهنگسازان امپرسيونيسم را با عنوان 'طلوع رنگها' منتشر كرده است.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، در این مجموعه آثاری از'ژرژ بیزه'، 'كلود دبوسی'، 'ادوارد الگار'، 'پیترو ماسكانی'، 'موریس راول'، 'یواخیم راف'، 'چارلز گونو'، 'گایتانو براگا'، 'لویی كلود داكن'، 'لی لی بولانژه'، 'فلوران اشمیت' و 'فرانتز لها' ارائه شده است.

گروه موسیقی 'سل' آثار این آهنگسازان را با همراهی بهمن مه آبادی(نوازنده ویلن)، نهال محبی(نوازنده ویلن 2) و سارا عبدالله زاده(نوازنده پیانو) به عنوان سولیت اجرا كرده است.** آلبوم موسیقی 'رد انگشتان من' به تكنوازی ویلن 'علی جعفری ‌پویان' منتشر شد

در این آلبوم آثاری از فریدون شهبازیان، مجید انتظامی‌، ناصر چشم‌آذر‌، محمدرضا درویشی‌، كارن همایون‌فر‌، فردین خلعتبری‌ و آریا عظیمی‌نژاد عرضه شده است.

در این آلبوم 'روز است'، 'هیچ رنگی آبی نیست'،'كلاه پهلوی'،'ماهی كوچولو‌ها دعا می‌خوانند'،'خداحافظ بچه'،'محاكمه در خیابان'،'دوئل'،'زندگی خصوصی' و'آقا یوسف' به چشم می خورد.

علی جعفری به عنوان نوازنده ویلن با گروه های متعددی همكاری كرده است كه این مجموعه در راستای شناسایی قابلیت های تكنوازی ویلن در ایران ضبط و منتشر شده است.

فراهنگ (2) ** 9252**1588