موفقيت‌هاي 'تعبير خواب' در جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي پليسي مسكو

مسكو - فيلم سينمايي 'تعبير خواب' به كارگرداني 'رضا دادويي' موفق به كسب سه جايزه از پانزدهمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي پليسي مسكو شد.

به گزارش ایرنا، در آیین ویژه‌ای كه روز شنبه در مركز فرهنگی نیروهای مسلح روسیه برگزار شد جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم‌های پلیسی مسكو، تندیس بلورین جشنواره، كلاه نمادین و لوح تقدیر به رضا دادویی برای كارگردانی این فیلم اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد به «شهاب حسینی» و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مكمل مرد نیز به «حمید ابراهیمی» برای بازی در فیلم تعبیر خواب تعلق گرفت.

فیلم‌های 'قتل در الجزایر' از آفریقای جنوبی، 'بلوز پكنی' از چین، 'تیراندازی به سر' از تایلند، 'منطقه ناآشنا' ، 'گرگ‌های سفید' و 'بازداشتگاه' از روسیه، از دیگر فیلم‌های سینمایی این جشنواره بودند كه جوایزی را دریافت كردند.

در بخش فیلم‌های مستند نیز به فیلم‌های 'احتیاط فریبكاران' از شبكه تلویزیونی تی.وی سنتر مسكو و 'حوادث غیرمترقبه هفته' از شبكه تلویزیونی روسی 'ان.تی.وی' جوایزی اهدا شد.

در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های پلیسی مسكو كه از 17 ماه آوریل (28 فروردین) با نظارت سازمان ملل متحد در روسیه برگزار شد، 159 فیلم مستند، سینمایی، تلویزیونی جنایی و پلیسی از 40 كشور جهان از جمله ایران، روسیه، آمریكا، لهستان، اتریش، آفریقای جنوبی و آرژانتین به نمایش درآمد.

'یوری میتوشین' رییس جشنواره سینمایی فیلم‌های جنایی - پلیسی روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن قدردانی از شركت ایران در این جشنواره بین‌المللی، جایگاه سینمای كشورمان در سطح جهانی را بزرگ و عالی دانست.

وی با بیان اینكه سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی پیشرفت فراوانی داشته و فیلم‌های با ارزشی را به سینمای جهان معرفی كرده است، افزود: كسب جایزه‌های ارزشمند در جشنواره‌های بین‌المللی مختلف، گویای این واقعیت است.

اروپام/2242**2023**1597

سرخط اخبار جهان