هدفگذاري امسال صادرات فرش آذربايجان غربي 72 ميليون دلار است

اروميه - مديركل صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: هدفگذاري امسال صادرات فرش استان 72 ميليون دلار است.

عبادالله اكبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آذربایجان غربی از قطب های مهم تولید فرش دستباف در كشور است و این استان با تولید سالانه 424 هزار مترمربع فرش دستباف، 4/5 درصد از كل تولیدات فرش كشور را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه كرد: براساس آمار موجود، هم اكنون 105 هزار نفر قالیباف در استان فعالیت می كنند كه از این تعداد 24 هزار و 707 نفر از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند.

وی اظهار كرد: حدود 28 هزار نفر به سازمان فنی وحرفه ای جهت آموزش و صدور گواهی معرفی شده اند كه از این تعداد برای بیش از 21 هزار نفر گواهی مهارت صادر شده است.

مدیركل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: صدور كارت شناسایی قالیبافی برای 70 هزار نفر، برگزاری كارگاه های غیرمتمركز با مدیریت متمركز به تعداد 131 كارگاه، صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری قالیبافی و صنایع جانبی به تعداد 10 فقره، اخذ مجوز فعالیت گمرگی به صورت تخصصی، پرداخت تسهیلات بانكی اعطایی به قالیبافان به میزان 280 میلیارد ریال، برگزاری آموزش به بافی، توزیع سهام عدالت برای 17 هزار نفر از قالیبافان، برگزاری همایش علمی و بازاریابی، برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی و هم اندیشی با تعاونی های فرش دستباف استان از اقدامات مهم سازمان در سال گذشته بود.

اكبری گفت: فرش دستباف از جمله كالاهای صادراتی از ایران است كه دنیا را در انحصار خود درآورده و برای تداوم این انحصار ایجاد تحول در این صنعت همراه با حفظ كیفیت لازم است.

582/581

سرخط اخبار استان‌ها