پروژه انتقال آب درياي خزر به سمنان پروژه ملي براي تمام كشور است

سمنان - معاون اول رييس جمهوري پروژه انتقال آب درياي خزر به استان سمنان را پروژه ملي و بزرگ براي تمام كشور دانست و گفت : اگر اين پروژه با موفقيت به اتمام برسد در واقع استان سمنان را نجات داديم.

' محمد رضا رحیمی ' پنجشنبه شب پس از پایان جلسه هیات دولت در سمنان به خبرنگاران گفت : گرچه این پروژه هزینه زیادی دارد اما منافع آن برای تمام كشور است و استانهای دیگر نیز از آن بهره مند می شوند.

وی هزینه اجرای این پروژه را 25 تا 30 هزار میلیارد ریال اعلام كرد و افزود : این پروژه از پروژه های اساسی دولت است و دعا می كنیم كه با موفقیت به تمام برسد.

رحیمی افزود : اگر چه هزینه زیادی باید برای اجرای آن مصرف شود اما به سرعت هزینه های آن از محل منافعی كه دارد جبران می شود.

وی تامین منابع آبی مناسب برای استان سمنان را اساس پیشرفت استان دانست و افزود : اگر آب مورد نیاز این استان تامین نشودسمنان از نظر توسعه متوقف خواهد شد.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد : سال به سال خشكسالی در حال افزایش است و نزولات جوی نیز كاهش می یابد ، به همین منظور وبرای اجرای طرح مقدار لازم بودجه برای تحقق این پروژه در نظر گرفته شده است.

رحیمی گفت : طرح انتقال آب دریای خزر كه از مسیر خط انتقال نفت نكا اجرا می شود غیرقابل بازگشت است و هر دولتی كه پس از این سر كار بیاید ناگزیر است این پروژه عظیم را به اتمام برساند.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان ساخت : اجرای این پروژه بزرگ مورد علاقه مردم و مسوولان استان سمنان است و انتقال اب برای استان زمین های آن را از خواب خارج و بخش كشاورزی و نیازهای آشامیدنی این استان را برطرف می كند.

رییس جمهوری و هیات دولت در صد ویكمین سفر و در قالب دور چهارم پنجشنبه گذشته به استان سمنان سفر كردند.ك/3

599/608