۲۰ فروردین ۱۳۹۲،‏ ۱۰:۴۱
کد خبر: 80606274
۰ نفر
مفقود شدگان سيلاب اخير در كرمان نجات يافتند

كرمان - مديرعامل جمعيت هلال احمر كرمان گفت: مفقود شدگان در جريان وقوع سيلاب روزهاي اخير در مناطق مختلف اين استان با تلاش امدادگران نجات يافتند.

'كاووس محمودی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تنها یك مورد مفقودی در بخش جبالبارز جنوبی شهرستان عنبرآباد باقی مانده كه گروههای امداد كوهستان برای نجات این فرد وارد عمل شده و در صورت نتیجه نگرفتن، گروه امداد هوایی به منطقه اعزام می شود.

وی ادامه داد: 58 گروه امدادی با 205 امدادگر طی دو روز گذشته در 84 روستای استان كرمان امدادرسانی كردند.

او در ادامه گفت: بر اثر جریان سیلاب در سطح استان 87 باب منزل مسكونی تخریب و 902 خانوار با جمعیت دو هزار و 564 نفر دچار حادثه شدند.

وی بیان كرد: 223 خانوار با جمعیت 873 نفر در این مدت توسط گروههای امدادی جمعیت هلال احمر استان اسكان داده شدند.

او گفت: 485 نفر گرفتار در سیلاب نیز توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر كرمان با اشاره به توزیع كمكهای امدادی افزود: در این مدت 301 تخته چادر، 250 تخته موكت، دو هزار و 433 كیلوگرم نایلون، هزار و 939 تخته پتو و اقلام دیگر شامل نان، مواد غذایی و پوشاك بین سیل زدگان در استان كرمان توزیع شده است.

بارش شدید باران از اوایل هفته جاری تا دیشب موجب آبگرفتگی و جریان سیلاب در برخی مناطق استان كرمان شد.

بیش از 100 روستا در شهرستانهای سیرجان، بافت، جیرفت، رابر، بردسیر، رفسنجان، كهنوج، شهربابك، زرند، ارزوئیه، انار، بم، ریگان، فهرج و بخشهای شهداد، ساردوئیه، دلفارد و گلباف بر اثر بارندگیهای مداوم دچار آبگرفتگی شدند.

جاری شدن سیلاب همچنین خسارتهایی را در برخی شهرستانهای استان كرمان بر جای گذاشت كه میزان آن از سوی كارشناسان در دست بررسی است.ك/3

7444/8154/2624