مورد مثبتي از آنفولانزاي پرندگان در آذربايجان غربي مشاهده نشده است

اروميه – مديركل دامپزشكي آذربايجان غربي گفت: تمام نمونه هاي گرفته شده در خصوص آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در استان منفي است.

شهرام دیلمقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته، بررسی های بسیار زیادی در راستای پیشگیری از بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان انجام شد كه خوشبختانه تمامی آنها منفی بوده و مشكلی در استان در این خصوص یافت نشد.

وی اضافه كرد: اداره كل دامپزشكی آذربایجان غربی به منظور مراقبت و پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با ایجاد پایگاههای دیداری توسط اكیپ های بررسی و نمونه برداری مستقر در اداره كل و شبكه های دامپزشكی استان، از مزارع طیور صنعتی ، وضعیت پرندگان مهاجر در تالابها و حاشیه رودخانه ها و دریاچه های پشت سد و روستاهای حاشیه آنها و روستاهای با تلفات طیور بومی اطلاع كسب كرد .

وی اظهار كرد: در سال گذشته، 414 مورد بازدید و بررسی در طیور صنعتی، روستاهای حاشیه تالابها و زیستگاههای حیات وحش در استان انجام شد .

مدیركل دامپزشكی آذربایجان غربی افزود: علاوه بر آن، بیش از 29 هزار مورد خبرگیری روزانه از مزارع پرورش طیور صنعتی و بومی در استان به انجام رسید كه نتیجه آن نیز بسیار مثبت بودند.

دیلمقانی گفت: این پایش ها، در سال جاری نیز با قدرت و قوت ادامه دارد.

8137/583

سرخط اخبار استان‌ها