گرگان - معاون اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي گلستان، از افزايش 11 درصدي ميزان جا به جايي مسافران در نوروز امسال در استان خبر داد.

مهندس 'ابوالفضل صفری' امروز اظهار كرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی سال 92 و با توجه به بسترسازی انجام گرفته در راستای ارتقاء سطح خدمات به مسافران، فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری با جا به جایی قریب به یك میلیون مسافر طرح نوروزی، طی 61 هزار و 785 سفر بین شهری، نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 11 درصد رشد داشته است.

وی در ادامه گفت: جا به جایی تعداد 20 هزار نفر كاروان بسیج دانش آموزی، دانشجویی و بسیج محلات و نواحی در طول سال و ایام طرح نوروزی، به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در قالب كاروان راهیان نور به وسیله ناوگان موجود در استان به نحوی مطلوب انجام پذیرفت.

مهندس صفری افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه های هوشمند تردد شمار برخط استان گلستان از زمان شروع طرح نوروزی، تعداد 5 میلیون و 721 هزار و 705 تردد انواع وسیله نقلیه سبك و سنگین به ثبت رسیده كه نرخ جریان ترافیك 438 وسیله نقلیه در ساعت با میانگین سرعت 82 كیلومتر در شبكه راه های استان بوده است.

وی ادامه داد: تعداد وسایل نقلیه سنگین در ایام طرح نوروزی 571 هزار و 773 وسیله معادل 10 درصد از میزان كل تردد بوده است كه نشان دهنده روانی ترافیك در جاده های استان است.

602

سرخط اخبار استان‌ها