اعضاي اهدايي عسل بديعي به بيماران نيازمند پيوند زده شد

تهران- همسر خواهر عسل بديعي بازيگر تازه درگذشته سينما از پيوند اعضاي اهدايي بديعي به بيماران نيازمند و زمان تشييع پيكر اين بازيگر سينما خبر داد.

رضا داود نژاد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: همه اعضای عسل بدیعی در روزهای چهارشنبه و بامداد امروز پنجشنبه به بیماران متقاضی اهدا شد.

وی یادآور شد: قلب، دو كلیه، كبد، ریه این بازیگر سینما به متقاضیان اهدا شد و به زودی شاهد برگزاری مراسم تشییع عسل بدیعی خواهیم بود.

این بازیگر سینما تاكید كرد: ریه عسل بدیعی ساعت 14 روز چهارشنبه به دختری جوان و در ساعت 17 همین روز ، قلب این بازیگر به مردی 36 ساله پیوند شد.

داود نژاد توضیح داد: دو كلیه بدیعی نیز ساعت 18 روز چهارشنبه پیوند زده شد و در نهایت كبد بدیعی نیز ساعت 2 بامداد امروز پنجشنبه به پسری 24 ساله اهدا شد.

وی همچنین تاكید كرد كه مراسم تشییع پیكر بدیعی یكشنبه 18 فروردین ماه ساعت 9 و 30 دقیقه از مقابل تالار وحدت برگزار و روز سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه نیز از ساعت 15 مراسم یادبود برای این بازیگر در مسجد 'بلال' صداوسیما برپا خواهد شد.

عسل بدیعی پس از مشكلات تنفسی در شامگاه 11 فروردین ماه به یكی از بیمارستان های تهران منتقل شد و در نهایت در روز 12 فروردین دچار مرگ مغزی شد.

عسل بدیعی در سال 1356 در تهران متولد شد. او تحصیلات خود را در زمینه علوم تغذیه ادامه داد و در دانشكده هنر دانشگاه آزاد نیز به مدت چهار ترم تحصیل كرد. بدیعی از سال 1375 به سینما راه یافت و با بازی در فیلم بودن یا نبودن به كارگردانی كیانوش عیاری با موضوع اهدای عضو كار خود را در سینما آغاز كرد.

وی در فیلم هایی همچون دستهای آلوده، هفت پرده، از صمیم قلب، شمعی در باد ، پروانه ای در مه و سربلند به ایفای نقش پرداخته است.

فراهنگ(4)**1983** 1418