يك فرمانده ارشد شبكه 'حقاني' در افغانستان بازداشت شد

كابل - سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) روز يكشنبه با انتشار بيانيه اي اعلام كرد كه يك فرمانده ارشد شبكه حقاني در استان خوست افغانستان بازداشت شد.

به گزارش ایرنا به نقل از این بیانیه، این فرمانده شبكه حقانی كه نام وی در بیانیه ناتو ذكر نشده، مسوول بخشی از حملات انتحاری و بمب های كنار جاده ای خوانده شده است كه روز گذشته در شهرستان 'صبری' استان خوست دستگیر شد.

در این بیانیه همچنین به نقل از ژنرال 'جوزف دنفورد' فرمانده كل نیروهای خارجی در افغانستان گفته شده است كه یك پایگاه نیروهای ناتو در شهرستان 'نرخ' استان میدان وردك به نیروهای افغان واگذار شده است و با افزایش توانایی ها و ظرفیت نیروهای افغان ؛ پایگاه های دیگر در این استان نیز به آنها واگذار خواهد شد.

دنفورد همچنین گفته است كه نیروهای افغان بطور كامل آماده نیستند تا نیروهای خارجی افغانستان را ترك كنند.

وی افزوده است كه نیروهای افغان به آموزش و زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند امنیت این كشور را تامین كنند و نیروهای خارجی نمی توانند تا آن زمان افغانستان را ترك كنند.

دستور ترك پایگاه نیروهای خارجی در استان 'میدان وردك' توسط حامد كرزی پس از شكایت های مكرر مردم این استان به رییس جمهوری مبنی بر كشتار، آزار و اذیت شهروندان توسط نیروهای خارجی صادر شد.

آساق**ع.ن**1392

سرخط اخبار جهان