وزير راه : 100 كيلومتر از راه آهن اردبيل - ميانه آماده ريل گذاري است

پارس آباد مغان، اردبيل - وزير راه و شهرسازي گفت: 100 كيلومتر از طول 176كيلومتري راه آهن اردبيل - ميانه آماده ريل گذاري است.

به گزارش ایرنا، علی نیكزاد روز شنبه در فرودگاه پارس آباد در مصاحبه با خبرنگاران افزود: پروژه عظیم و سنگین راه آهن اردبیل - میانه، در دو سال گذشته بیشترین پیشرفت را داشته است.

وی گفت: در دولت های نهم و دهم كار ساخت 112هزار واحد مسكونی با 32هزار و 400میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان اردبیل شروع شده است.

وی افزود: از این تعداد 62هزار واحد روستایی است كه تاكنون 42هزار واحد آن بهره برداری شده است و تلاش می كنیم 20هزار واحد باقی مانده را نیز به اتمام برسانیم.

نیكزاد ادامه داد: از 112هزار واحد مسكونی ، 50 هزار واحد در مناطق شهری احداث می شود كه تاكنون 11هزار واحد آن به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: 21هزار واحد دیگر نیز آماده افتتاح است كه پس از رفع نواقصات با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی در سفر به پارس آباد از چندین پروژه راه و مسكن این شهرستان بازدید كرد و از نزدیك در جریان آخرین وضعیت این طرح ها قرار گرفت.

نیكزاد در جریان این بازدید بر ضرورت تسریع در روند اجرایی طرح های روكش آسفالت، تعریض باند، سوخت گیری، روشنایی باند و طرح vor فرودگاه پارس آباد تاكید كرد.

وی گفت: 10میلیارد ریال از اعتبارات مورد نیاز برای بهسازی عوامل پروازی و تعریض 15متری باند فرودگاه پارس آباد از اعتبارات استانی و بقیه از محل اعتبارات شركت فرودگاه های كشور هزینه خواهد شد.

وی افزود: تا اتمام عملیات بهسازی باند فرودگاه، پروازهای فرودگاه پارس آباد تعطیل خواهد بود.

وی در جریان بازدید از بیمارستان 120تخت خوابی پارس آباد نیز گفت: این طرح هم اكنون حدود 75درصد پیشرفت فیزیكی دارد و برای تكمیل آن 120میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی از اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه خبر داد و گفت: بیمارستان 120تختخوابی پارس آباد از مصوبات سفر دور اول هیات دولت است و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نیكزاد در ادامه در بازدید از فازهای اول و دوم پروژه مسكن مهر پارس آباد بر تكمیل زیرساخت ها، احداث فضای سبز و نانوایی در این پروژه تاكید كرد.

فاز اول مسكن مهر پارس آباد در یك هزار و 22واحد و فاز دوم یك هزار و 300واحد در حال احداث است.

بازدید از پروژه در حال اجرای چهار بانده كردن محور پارس آباد - سربند نیز از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی در پارس آباد مغان در استان اردبیل بود.

7121/593/ 1645 / 610