معاون اجرايي رييس جمهوري از عمليات ساخت پل خليج فارس ديدن كرد

قشم - معاون اجرايي رييس جمهوري روز پنجشنبه در سفري به جزيره قشم از پروژه پل عظيم خليج فارس كه سرزمين اصلي را به جزيره قشم متصل مي كند، بازديد كرد.

به گزارش ایرنا 'حمید بقایی' در جریان این بازدید كه از سوی 'مجید كیا' مدیر اجرایی این پروژه و جمعی از مقامات سازمان منطقه آزاد قشم همراهی می شد، با حضور در محل اجرای عملیات ساخت پل خلیج فارس در جریان مراحل مختلف پیشرفت این پروژه عظیم قرار گرفت.

وی پس از بازدید از كارگاه این پل در بندر لافت جزیره قشم به دیدن حوض خشك شماره یك و محل ساخت پایه ها (كیسون) های پل رفت.

در این مكان كار بتون ریزی یك كیسون به پایان رسیده است و كارگران كیسون دوم را قالب بندی كرده و در حال آرماتوربندی سومین و كف سازی چهارمین پایه اند.

به گفته مدیر اجرایی این پروژه در كنار این حوض خشك، حوض دیگری نیز برای ساخت چهار كیسون دیگر با ابعاد 275 در 125 و ژرفای منفی 14 متر در دست خاكبرداری است كه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

از دیگر پیشرفت های حاصله در این پروژه، می توان به آماده شدن 15 ستون و بیش از 155 شمع از مجموع 500 شمع مورد نیاز برای رمپ های دو سوی پل در كارگاه های لافت و بندر پهل اشاره كرد.

عملیات ساخت پل بزرگ خلیج فارس كه با دوهزار و پانصد متر مسافت روی آب، بندر لافت جزیره قشم را به بندر پهل استان هرمزگان متصل خواهد كرد، از مرداد ماه سال گذشته آغاز شده و تا پایان سال جاری خاتمه خواهد یافت.ك/2

1871/668/ 1539