پيش بيني هواشناسي فارس از وضعيت آب و هواي استان در 48 ساعت آينده

شيراز- رييس اداره پيش بيني اداره كل هواشناسي استان فارس اعلام كرد كه بررسي نقشه هاي پيش يابي بيانگر عبور موج ضعيف و ناپايدار جو از اين استان در ساعات آينده است به گونه اي كه پس از افزايش ابر در روز جاري، كاهش ابر در 48 ساعت آينده را شاهد خواهيم بود.

فرید اسماعیل زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان مركز استان فارس در 24 ساعت آینده از ساعت 12 ظهر روز شنبه سوم فروردین ماه، قسمتی ابری به تدریج افزایش ابر همراه با ورزش باد با شدت متوسط تا شدید و احتمال رگبار خفیف پیش بینی می شود.

وی اظهار كرد: در شمال استان فارس نیز بارش های پراكنده متصور است اما در جنوب استان آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

رییس اداره پیش بینی اداره كل هواشناسی استان فارس گفت: از ساعت 12 ظهر روز یكشنبه چهارم فروردین ماه، كاهش ابر در آسمان شمال و مركز استان را شاهد خواهیم بود.

اسماعیل زاده در بخش دیگری از این گفت وگو اظهار كرد: دمای شیراز در روز جاری در گرم ترین ساعت به 19 درجه سانتی گراد و در سردترین ساعت به شش درجه سانتی گراد می رسد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته، لامرد با بیشینه دمای 27 درجه سانتی گراد گرم ترین و صفاشهر با كمینه دمای منفی پنج درجه سانتی گراد سردترین نقاط استان فارس بودند. ك/3

2026/681