۲ فروردین ۱۳۹۲،‏ ۲۳:۰۷
کد خبر: 80591572
۰ نفر
روسيه ترور روحاني سوري را محكوم كرد

مسكو - روسيه ،ترور علامه ˈمحمد سعيد رمضان البوطیˈ روحاني سني مذهب و برجسته سوري را محكوم كرد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای در این رابطه اعلام كرد: روسیه انفجار در پایتخت سوریه را كه منجر به قتل بیش از 40 نفر از جمله روحانی برجسته سوری شد، محكوم می كند.

تروریست ها روز پنجشنبه با منفجر كردن مسجد ˈالایمانˈ در منطقه ˈحی المزرعهˈ واقع در شمال دمشق، 42 نفر و از جمله علامه البوطی را كشتند و 84 تن دیگر را زخمی كردند.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است: این جنایت شرورانه تروریست ها را به شدت محكوم می كنیم و آن را به همه مسلمانان و دولت و ملت سوریه و بستگان و نزدیكان كشته شدگان تسلیت می گوییم.

در این بیانیه گفته شده است:هیچ تردیدی نداریم چه نیروهایی در پشت سر قتل شخصیت های اسلامی میانه رو و میهن دوست در سوریه قرار دارد كه یكی از آنها البوطی بود و به حمایت از 'بشار اسد' رییس جمهوری سوریه شهرت داشت.

وزارت خارجه روسیه یاداوری كرده است: موعظه های 'البوطی' هر روز جمعه از طریق شبكه تلویزیونی دولتی سوریه پخش می شد و این شخصیت مذهبی سوری تروریست و خشونت های مسلحانه را محكوم می كرد.

علامه محمد سعید رمضان البوطی متولد 1929 شافعی مذهب و از حامیان نظام سوریه بود و در خصوص اشخاصی كه پس از نماز جمعه در تظاهرات ضد دولتی شركت می كردند، گفته بود: چنین اشخاصی روح نماز را درك نكرده و چیزی ازنماز نفهمیده اند.

اروپام/2242**518