امام جمعه اصفهان: در انتخابات افراد دلسوز را انتخاب كنيم

قم- نماينده ولي فقيه در استان اصفهان گفت: در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي بايد افراد عاقل و دلسوز براي مملكت را انتخاب كنيم.

به گزارش ایرنا، آیت الله 'سید یوسف طباطبایی نژاد' در آیین تحویل سال نو در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در قم، ضمن تبریك عید نوروز اظهار داشت:در انتخابات پیش رو، افراد دلسوز و عاقل را برای مملكت انتخاب كنیم تا سال خوبی را برای سرنوشت كشورمان رقم بزنیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب گفت: در سال 91 رهبر معظم انقلاب اسلامی دستورات اقتصادی دادند كه متاسفانه در سال های گذشته دستورات ایشان پیگیری نشد در صورتی كه پیگیری می شد ملت ایران به این مشكلات برنمی خورد.

وی در بخش دیگر سخنانش، با اشاره به روایتی از امام علی (ع) گفت: روزی كه انسان گناه و نافرمانی خدا را نكند، آن روز، روز عید است.

وی افزود: واژه 'عید' كلمه ای عربی و اصل آن 'عود' به معنی 'بازگشت' می باشد و برگشت هر چیزی را به طبیعتش عید می گوییم و اول فروردین عید طبیعت است.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان كرد: انسان یك موجود ملكوتی است و وقتی كه از راه انحراف به راه خداوند بازمی گردد؛ آن روز، روز عید اوست.

وی از اعیاد فطر و قربان بعنوان دو عید بزرگ مسلمانان یاد كرد و گفت: انسان در ماه مبارك رمضان پس از یك ماه تمرین خداشناسی؛ از انحرافات خود به سوی خدا بازمی گردد و در پایان ماه رمضان روز عید فطر است.

وی افزود: حجاج در اعمال حج، 10 روز یك تمرین فشرده دارند و همه كارهایشان در آن ایام خدایی است كه در پایان آن عید قربان قرار دارد.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: انسان برخلاف طبیعت هر لحظه و در هر موقعی از سال می تواند از انحرافات خود دست بردارد و به سوی پروردگار بازگردد.

وی با بیان اینكه مومنان سعی می كنند در هنگام تحویل سال نو در اماكن متبركه حضور داشته باشند، گفت: مومن در هنگام شروع سال نو با ذكر خدا و دعا سعی می كند تا از آن حُسن استفاده را بكند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینكه اسلام هرگز با عادات خوب مخالفت نمی كند، خاطرنشان كرد: نظافت منزل، صله رحم از آداب خوب عید نوروز است و ایرانی ها بعد از اسلام به نوروز رنگ و بوی اسلامی داده اند.

در این مراسم؛ سردار دكتر 'اسماعیل احمدی مقدم' فرمانده نیروی انتظامی كشور، سردار 'كاظم مجتبایی' فرمانده انتظامی استان قم، 'اسماعیل زارعی كوشا' فرماندار قم، 'محسن محرری' معاون استاندار قم حضور داشتند. ك/2

7406/1535

سرخط اخبار استان‌ها