۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۲۲:۵۳
کد خبر: 80590532
T T
۰ نفر
استاندار اصفهان: فشار خشكسالي از تحريم ها بيشتر است

اصفهان - استاندار اصفهان با بيان اينكه فشار خشكسالي و كمبود آب بيشتر از تحريم هاي دشمنان است، گفت: اكنون اين موضوع با همكاري مديران دستگاه هاي اجرايي استان و كشور به خوبي مديريت شده است.

به گزارش ایرنا، 'علیرضا ذاكر اصفهانی' عصرچهارشنبه در آیین حلول سال 92 در مقبره علامه مجلسی افزود: نیمی از انرژی مسوولان كشور و استان در سال 91 صرف برطرف كردن تبعات خشكسالی و كمبود آب اصفهان شده است.

وی تصریح كرد: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است بزودی آب در رودخانه زاینده رود برای كشت بهاره كشاورزان جاری شود.

وی با اشاره به خواسته كشاورزان شرق اصفهان برای دریافت حقابه تصریح كرد: 500 هزار نفر از كشاورزان این استان نسبت به خشكسالی و خشكی زاینده رود معترض بودند كه مدیران استان به مشكلات آنان رسیدگی كردند.

استاندار اصفهان با بیان اینكه كشاورزان خواستار آب برای كشاورزی و تامین نیازهای معیشتی خود هستند، اظهاركرد: آنان باید به سمت تولیدات گیاهی با مصرف آب كمتر بروند.

وی ادامه داد: اكنون خسارت خشكسالی به كشاورزان استان پرداخت شده و وام های آنان نیز استمهال شده است.

ذاكر اصفهان همچنین به گزارش اداره كل هواشناسی استان اصفهان درباره پیش بینی بارش باران اشاره كرد و گفت: مردم این خطه در روزهای آینده شاهد نزولات آسمانی خواهند بود.

وی، حجم آب پشت سد زاینده رود را 300 میلیون مترمكعب بیان كرد و افزود: مشكل اصلی این استان خشكسالی و كمبود آب است.

وی همچنین به تشدید تحریم های ایران اشاره و اظهاركرد: دشمنان سخت ترین تحریم ها را نسبت به كشور ما اعمال كرده اند كه در تاریخ سابقه نداشته است.

استاندار افزود: مردم در این شرایط كمك حال دولت هستند و با حضور خود در صحنه های مختلف توطئه های دشمنان را خنثی می كنند.

وی یادآور شد: مردم ایران در برابر دشمنان ایستادگی كرده و عزت ملی را حفظ می كنند.

7137/پ/1011 ** 1917