۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۲۲:۴۹
کد خبر: 80590530
T T
۰ نفر
نمايشگاه صنايع دستي درشيراز گشايش يافت

شيراز- نمايشگاه صنايع دستي در مجموعه فرهنگي هنري سعديه شيراز گشايش يافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس عصر چهارشنبه درحاشیه این نمایشگاه درجمع خبرنگاران افزود: در سه سال گذشته نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی بسیاری دراستان راه اندازی شده است كه درنوروز امسال هم بازارچه ها درنقاط مختلف شهر و به ویژه در كنار بناهای شاخص تاریخی راه اندازی شده اند.

فریدون فعالی افزود : یكی از این مكان های تاریخی ومورد استقبال مهمانان نوروزی مجموعه فرهنگی سعدی است كه می تواند صنایع دستی هنرمندان استان فارس را معرفی كند.

وی بیان كرد: این نمایشگاه با 39 غرفه در زمینی به مساحت 520 متر مربع راه اندازی شده است كه هنرمندان آثار خود را در نمایشگاه در معرض دید عموم می گذارند.

فعالی اظهارداشت: از برگزاری این نمایشگاه میراث فرهنگی استان هم هیچ مبلغی به عنوان اجاره بها از هنرمندان دریافت نمی كند وسود حاصل ازاین نمایشگاه به هنرمندان صنایع دستی استان فارس تعلق می گیرد.

وی اضافه كرد: از این رو ما از همه تعاونی های صنایع دستی تقاضا داریم به عضویت اتحادیه درآیند تا سود حاصل به جمع وسیع تری ازهنرمندان تعلق گیرد.

فعالی ادامه داد : دراین نمایشگاه آثار مختلفی ازجمله خاتم، معرق، منبت، دست دوزها، نقاشی های روی سفال وچوب، دست بافته هایی چون كیف های چرمی و صنایع دیگر در معرض فروش قرار دارد.

این نمایشگاه با حضور مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، نماینده مردم شیراز در مجلس، معاون صنایع دستی فارس و مسافران نوروزی استان فارس افتتاح شد.

7382/667/536

سرخط اخبار فرهنگ