استاندار آذربايجان شرقي: همه امكانات براي تعالي و سعادت ملت ايران فراهم است

تبريز- استاندار آذربايجان شرقي گفت: همه امكانات لازم براي تبديل تحريم‌هاي اقتصادي به فرصتي براي سعادت و تعالي ملت ايران و دستيابي به جايگاه قدرت راهبردي در حوزه اقتصادي منطقه فراهم است و ملت ايران هيچ كمبودي در اين زمينه ندارد.

' احمد علیرضابیگی ' روز چهارشنبه در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال 92، با بیان این كه دشمن در تلاش است نقش تحریم‌های اقتصادی را در اداره كشور نشان دهد، افزود: انقلاب اسلامی نشان داده با وجود تلاش‌های دشمن، می‌تواند هر تهدیدی را به فرصت تبدیل كند.

وی با اشاره به این كه تحریم‌های اقتصادی چشمه دیگری از ترفندهای نظام سلطه علیه ملت ایران است، گفت: ملت ایران قادر است این تحریم‌ها را به فرصتی برای دستیابی به قدرت راهبردی اقتصادی در منطقه تبدیل كند و در این زمینه چیزی كم ندارد.

علیرضابیگی افزود: امكانات و منابع طبیعی، نیروی انسانی ماهر و تحصیل كرده و ایمان و اعتقاد به آرمان ‌های انقلاب از جمله امكاناتی است كه زمینه را برای عبور از تحریم‌های اقتصادی و تعالی و سعادت ملت ایران فراهم می‌كند.

نماینده عالی دولت در استان آذربایجان شرقی اظهاركرد: با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب چند سال گذشته با شعار های اقتصادی توام شده و تشخیص معظم‌ له این بوده كه تهدید اقتصادی جدی است و تلاش دشمن این است كه نظام جمهوری اسلامی نتواند به مطالبات مردم جواب دهد.

علیرضابیگی مقابله با تحریم‌های اقتصادی را نیازمند درك بیشتر شرایط موجود دانست و گفت: همان‌طور كه رهبری تاكید كرده‌اند باید سبك زندگی خود را متناسب با شرایط موجود و آموزه‌ های دینی و انقلابی مورد تجدید نظر قرار دهیم.

وی افزود: آذربایجان شرقی به عنوان نقطه‌ای اثرگذار در گستره جمهوری اسلامی در موضوع اقتصاد می‌تواند تاثیرات مثبت بسیاری بر جای بگذارد و بستر مجاهدت اقتصادی با همت و تلاش مردم استان فراهم شده است.

علیرضابیگی همچنین با اشاره به افزایش میزان صادرات استان، گفت: یك دهم صادرات غیرنفتی كشور در استان متمركز شده و این استان می‌تواند در حوزه صادرات و تحصیل ارز كه در مقطع كنونی نقش تعیین كننده‌ای دارد، موثر واقع شود.

وی از قرار گرفتن آذربایجان شرقی در رتبه ششم جذب سرمایه‌ گذاری خارجی در كشور خبر داد و افزود: این رتبه در رقابت با استان‌های نفت‌خیز و بهره مند از منابع گاز كه جاذبه بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند، به دست آمده و از این نظر فرصت بزرگی به شمار می‌رود.

علیرضابیگی گفت: برای برداشتن گام‌های موثرتر در این زمینه آماده می‌شویم تا در تیر ماه سال 92 چهارمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی را برگزار كنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه پیام نوروزی خود با بیان اینكه سال 91، سال پرفراز و نشیبی برای استان بود، به حادثه زلزله 21 مرداد در بخش‌هایی از استان اشاره كرد و افزود: بیش از پنج هزار كیلومتر مربع از وسعت استان از این حادثه متاثر شد و جماعت كثیری همه چیز خود را از دست دادند.

وی گفت: برای تمام كسانی كه در اثر این حادثه در شهرستان‌های اهر، هریس، ورزقان و بخش مركزی تبریز به رحمت خدا رفتند، مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر مسألت می‌كنم.

علیرضابیگی حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق زلزله‌زده را مایه بركت و تسلای خاطر مردم دانست و افزود: به فضل الهی امروز توانسته‌ایم نیازمندی‌های اولیه مردم را در این مناطق برطرف و آماده می‌شویم با شروع سال جدید بقیه اقدامات لازم را برای عمران و آبادانی این مناطق انجام دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین به شاخص‌های استان در بخش مسكن شهری و روستایی اشاره كرد و گفت: امروز به روشنی اعلام می‌كنیم در بخش مسكن كه بدیهی‌ترین نیاز خانواده‌هاست به شاخص‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم و تاكنون بیش از یكصد هزار مسكن مهر را در استان تحویل مردم داده‌ایم یا به زودی تحویل خواهیم داد.

وی افزود: آخرین ثمره تلاشگران عرصه مسكن و زحمات مسوولان راه و شهرسازی كشور و استان، 37 هزار واحد مسكن مهر است كه به زودی با حضور رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

علیرضابیگی اضافه كرد: در حوزه مسكن روستایی هم توانسته‌ایم در هشت سال گذشته 95 هزار واحد مسكن روستایی را مقاوم‌سازی كنیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین سال 92 را مقطع خاصی از تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد حادثه تاثیرگذاری است كه مسوولان استان در تلاش هستند این انتخابات را هم مشابه بقیه انتخابات‌ جمهوری اسلامی با شوكت و عظمت بیشتری برگزار كنند.

وی افزود: به طور قطع حضور باشكوه مردم در انتخابات 92، موجب یاس دشمنان و دلگرمی بیشتر برای دوستداران جمهوری اسلامی و آغاز مسیر تازه‌ای در روند توسعه ایران خواهد بود.

587

سرخط اخبار استان‌ها