۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۸:۳۱
کد خبر: 80590437
T T
۰ نفر
سامانه بارشي از جنوب كشور در راه است

تهران - سازمان هواشناسي كشوربا اشاره به عبور يك سامانه بارشي از نيمه جنوبي كشوراعلام كرد: روزهاي پنجشنبه و جمعه خليج فارس مواج خواهد بود و در برخي نقاط جنوب غرب كشور باد و گرد و خاك دور از انتظار نيست.

گزارش سازمان هواشناسی كشورحاكی است كه نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر عبور یك سامانه بارشی از نیمه جنوبی كشور است كه بر این اساس طی 24 ساعت آینده ابتدا در جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس بتدریج در جنوب و تا اواخر وقت در جنوب شرق كشور ابرناكی، بارش، در مناطق سردسیر بارش برف گاهی با ورزش باد و رعد و برق پیش بینی می شود.

بر این اساس، از بعدازظهر روز پنجشنبه در جنوب غرب كشور از ناپایداری ها كاسته می شود و سامانه بارشی در جنوب، مركز، شرق، جنوب شرق و برخی مناطق شمال شرق فعال خواهد بود و این سامانه اواخر وقت روز جمعه از مرزهای شرقی كشور خارج می شود.

بارش ها روز پنجشنبه در برخی مناطق استانهای یزد و كرمان و بعدازظهر پنجشنبه و اوایل وقت روز جمعه در استانهای سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی شدت بیشتری خواهد داشت.در همین مدت در برخی نقاط این استانها وزش باد شدید رخ خواهد داد.

بر اساس این گزارش ،روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز نیز افزایش ابر و بارش پراكنده پیش بینی می شود.

روز شنبه در سواحل شمالی كشور افزایش دما محسوس بوده و در برخی نقاط استان های گیلان و اردبیل با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

كمینه هوا امشب (چهارشنبه) در هرمزگان 22 و چهارمحال بختیاری پنج درجه زیر صفر گزارش شده است .

بیشینه هوا روز پنجشنبه در هرمزگان 29 و چهارمحال بختیاری 9 و كمینه در هرمزگان 19 و در چهارمحال و بختیاری هفت درجه زیر صفر است.

براساس گزارش هواشناسی بیشینه هوا در روز جمعه 29 و خراسان رضوی 10 و كمینه در هرمزگان 17 و چهارمحال و بختیاری شش درجه زیر صفر است.

اجتمام(2)**1348**

سرخط اخبار جامعه