۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۶:۵۶
کد خبر: 80590380
T T
۰ نفر
مراسم تحويل سال 92 در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد

شيراز- مراسم تحويل سال 92 با حضور هزاران نفر از زائران و دوستداران اهلبيت (ع) در كنار بارگاه نوراني و مطهر حضرت احمد ابن موسي شاهچراغ (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم و ویژه برنامه های تحویل سال بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) با اجرای برنامه هایی مانند مداحی، تواشیح آغاز شد و پس از آن آیت الله سید محمد مهدی دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) به ایراد سخن پرداخت.

پس از قرائت دعای توسل و دعای تحویل سال، آغاز سال 1392 با به صدا درآمدن نقاره خانه های حضرت شاهچراغ (ع) اعلام شد.

پخش زیارتنامه حضرت احمد بن موسی (ع) و همچنین پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب از بلندگوهای حرم از دیگر برنامه های ویژه تحویل سال در حرم مطهر شاهچراغ (ع) بود.

مدیر آستان مقدس احمدی و محمدی (ع)، چهارشنبه در حاشیه برگزاری مراسم تحویل سال 92 در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: امسال نیز همانند سال های گذشته مراسم آغاز سال با شكوه خاصی و با حضور خیل عظیم مشتاقان به اهل بیت (ع) در كنار بارگاه ملكوتی حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد.

سید محمد حسن دستغیب، با اشاره به حضور بیش از هشت میلیون زائر در حرم مطهر احمدبن موسی (ع) در نوروز سال 91 گفت: پیش بینی می شود این تعداد در نوروز سال 92 افزایش یابد.

وی ادامه داد: در ایام نوروز بیش از 85 فعالیت فرهنگی و مذهبی را برای زائران حرم مطهر شاهچراغ (ع) در نظر گرفته ایم كه در طول این ایام برگزار خواهد شد.

او اضافه كرد: ارائه كتاب به كودكان و نوجوانان زائر حرم مطهر و برپایی نمایشگاه عكس حرم های مطهر احمدی و محمدی (ع) از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای زائران است.

دستغیب گفت: دفاتر مشاوره ای نیز با حضور مشاوران دینی، روحانیون و متخصصان پاسخگوی سوالات دینی و شرعی زائران خواهد بود.

وی ادامه داد: موزه و كتابخانه حرم مطهر شاهچراغ (ع) نیز در این ایام به شكل ویژه آماده بازدید زائران است.ك/3

678/ 667

سرخط اخبار استان‌ها