بهار حقيقي رويش ولايت در قلبهاست

آران وبيدگل،كاشان- رييس فرهنگستان علوم اسلامي، بهار حقيقي را، رويش ولايت در قلب و جان انسان ها دانست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'سیدمحمد مهدی میرباقری' در آیین تحویل سال نو در حرم امامزاده حضرت محمدهلال ابن علی (ع) اظهار داشت: همانطور كه طبیعت با فرارسیدن بهار زنده می شود، بهار حیات جهان بشری نیز با ظهور ولی عصر(عج) محقق می شود.

وی با اشاره به اینكه حضرت زهرا(س)، حلقه اتصال به ولایت است، افزود: بهار حقیقی عالم از مسیر لیله القدر كه همان وجود سیده زنان جهان، حضرت زهرای مرضیه(س) است، می گذرد؛ چرا كه اگر تحمل بلای این بانوی عظیم الشان نبود، هیچكس به سر توحید و درك ولایت نایل نمی شد.

این استاد حوزه و دانشگاه بهار را یادآور و مثالی برای زنده شدن جان ها به حیات حقیقی دانست و تاكید كرد: اصل و عامل زندگی بخش عالم، حضرت بقیه الله(عج) بوده و بهار حقیقی در وجود انسان ها به میزان ولایت امام درجان آنها جاری می شود.

میرباقری در بخش دیگری از سخنان خود به دعای تحویل سال نیز اشاره و بیان كرد: 'احسن الحال'؛ یعنی حضور خداوند را در همه لحظات زندگی، احساس كرده و با وجود همه تحولات، از او غافل نشویم.

رییس فرهنگستان علوم اسلامی همچنین به تحولات سال 1391 اشاره كرد و گفت: با استقامت و پایداری ملت غیور ایران، كشور ما سالی سرشار از موفقیت و عزت را پشت سر گذاشته و در عرصه های منطقه ای و بین المللی، پیشرفت های چشمگیری نصیب ما شد.

میرباقری افزود: پیروزی های جبهه مقاومت و بیداری های اسلامی سایر ملت های جهان نیز نشات گرفته از عظمت و عزت ملت مسلمان ایران بوده و امیدواریم سال جدید، سال حماسه آفرینی و عزت میهن و امت اسلامی باشد.

آیین تحویل سال نو همزمان با سراسر كشور و با حضور هزاران نفر از مردم شهرستان آران و بیدگل در صحن و سرای حرم فرزند امیرالمومنین(ع)، حضرت محمد هلال برگزار شد.

این آیین باشكوه با دعای توسل، نقاره زنی و ذكر حضرت زهرا(س) همراه بود.

1724/7431

سرخط اخبار استان‌ها