در سايه تحريم دشمنان اتكاي ايران به درآمدهاي نفتي كاهش يافت

سمنان – رييس مجمع نمايندگان استان سمنان در مجلس شوراي اسلامي گفت: تحريم ها گرچه فشارهايي را وارد كرد اما اتكا به درآمدهاي نفتي كشور را كاهش داد.

'غلامرضا كاتب' روز چهارشنبه در نشست قرارگاه نوروزی استان سمنان در فرماندهی انتظامی این استان افزود: در سال 91 اتكای كشور به درآمدهای نفتی 17 درصد كاهش یافت و به 43 درصد رسید.

وی سال 92 را با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا سال با تحولات مهم خواند و اظهار داشت: ملت ایران در سال جدید با حضور حماسی در انتخابات خرداد، عزت و شرافت را برای كشور به ارمغان می آورند.

نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی انتخاب رییس جمهوری و تشكیل كابینه جدید را از دیگر تحولات برشمرد و افزود: برای رسیدن به موفقیت های بزرگتر باید با پرهیز از اختلافات ، وحدت و همبستگی را در كشور تقویت كنیم.

كاتب بررسی قانون بودجه و كمك به دولت جدید در تشكیل دولت را از اهم فعالیت های مجلس شورای اسلامی در سال 92 دانست و تاكید كرد: در سال 92 باید ولایت مداری را در جامعه تقویت كنیم و با تاسی به رهنمودهای رهبری برای رسیدن به اهداف نظام تلاش كنیم.

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی دادن امید و نشاط به جامعه و مردم را در سال 92 و تلاش در رفع مشكلات اقتصادی جامعه را نیز مورد تاكید قرار داد.

فرمانده انتظامی استان سمنان نیز در این نشست گزارشی از اقدامات دستگاههای مرتبط با ستاد نوروزی ارائه كرد.

سردار 'محمدرضا میرزایی' گفت: تدابیر لازم برای برقرار ترافیك روان و نیز تسهیلات مناسب برای مسافران نوروزی در این استان اندیشیده شده و همه دستگاههای امدادی، خدماتی، انتظامی و ... در آمادگی كامل بسر می برند.ك/2

599

سرخط اخبار استان‌ها