هزاران نفر از مردم استان سمنان سال نو را در اماكن متبركه آغاز كردند

سمنان - هزاران نفر از مردم استان سمنان سال نو را در جوار قبور مطهر امام زادگان آغاز و با خواندن ادعيه براي موفقيت نظام اسلامي دعا كردند.

زمان تحویل سال 92 اماكن مقدسه در استان سمنان حال و هوایی دیگر داشت و حضور خیل عظیم مردم ولایت مدار این استان شور و حالی دیگری به این مكانها بخشید.

آستانه مقدسه امام زاده یحیی ابن موسی (ع) برادر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در سمنان امروز پذیرای گسترده مردم و به ویژه خانواده معظم شهدا بود.

مردم علاقه مند به خاندان عصمت و طهارت معتقدند حضور در جوار قبور مطهر ائمه و نوادگان آنها همواره سالی پربركت را برای آنها به همراه داشته و امروز در زمان تحویل سال نیز بقاع متبركه استان سمنان شاهد این حضور بود.

واقع شدن قبور شهدای گرانقدر دفاع مقدس در امام زاده یحیی ابن موسی (ع) سمنان و سایر بقاع متبركه نیز موجب افزایش معنویت این اماكن شده و مردم با حضور بر مزار گلگون شهدا و نثار شاخه های گل، یاد و خاطره این شهیدان نیز در زمان تحویل سال گرامی داشتند.

دیده بوسی و گفتن تبریك سال نو امروز در بیشتر نقاط و به ویژه اماكن متبركه این استان حال و بوی دیگری داشت.

مردم سمنان همچنین در رسمی دیرین بلافاصله پس از تحویل سال بر مزار درگذشتگان خود حضور یافته و با قرائت فاتحه و خواندن قرآن این ایام را در جوار فوت شدگان خود می گذرانند.

به همین دلیل ترافیك سنگینی در اطراف اماكن متبركه، وادی السلام و آرمستانهای سمنان ایجاد شده بود.ك/3

599

سرخط اخبار استان‌ها