سال 92 سالي سرشار از عزت و بركت خواهد بود/دولت بدنبال انتخاباتي پرشور، با شكوه و حداكثري با نهايت سلامت است

كرمانشاه - رييس جمهوري در پيام نوروزي به مناسبت حلول سال 1392 با تبريك فرا رسيدن بهار و سال جديد به ملت سرافراز ايران و رهبر معظم انقلاب گفت: سال 92 سالي سرشار از عزت و بركت خواهد بود و روند سازندگي و پيشرفت همه جانبه كشور با سرعت بيشتري ادامه خواهد يافت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ،دكتر «محمود احمدی نژاد» در این پیام نوروزی تاكید كرد: تلاش ملت ایران تا یاس كامل و شكست دشمنان و رسیدن به قله های آرمانی و تحقق عدالت جهانی ادامه خواهد داشت و این ملت با پركردن نقاط ضعف خود و با درایت، تلاش و همبستگی، مسیر رو به كمال را در همه عرصه ها با شتاب بیشتر ادامه خواهد داد و رودخانه زلال ملت به اقیانوس نزدیك تر خواهد شد. بدون شك پیروزی از آن ملت بزرگ خواهد بود.

متن كامل پیام نوروزی رییس جمهور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیك الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

فرا رسیدن بهار عزیز و نوروز سرافراز را به بهار حقیقی انسان ها، امام عصر (ع)، رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران در هر كجای جهان كه هستند، خانواده گرانقدر شهیدان و ایثارگران، همه مردان و زنانی كه در حوزة جغرافیای نوروز و ایران فرهنگی زندگی می كنند و بالاخره به جامعه بشری صمیمانه تبریك عرض می كنم.

سال 91 سالی مهم و سرشار از شادكامی ها و شیرینی ها و پیروزی ها برای ملت و جامعه بشری و در برخی موارد هم همراه با تلخ كامی ها بود.

حركت پرشتاب ملت در عرصه های گوناگونِ علمی، صنعتی، كشاورزی، فنآوری، سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و ورزشی ادامه پیدا كرد و هر روز دستآورد جدیدی در اختیار ملت ایران قرار گرفت. برای اولین بار موجود زنده به فضا فرستاده شد و صدها ابتكار و نوآوری ثبت شد، كه ان شاء الله گزارش پیشرفت ها را در وقت مناسب تری به استحضار شما مردم عزیز خواهم رساند.

جایگاه و عظمت ملت شایسته ایران كه سهم اول را در خلق تمدن و فرهنگ جهانی دارد ارتقاء پیدا كرد و یك بار دیگر بر مسوولیت تاریخی او در تحولات جهانی و برای استقرار عدالت و صلح تاكید شد.

در نقطه مقابل، بدخواهان ملت ایران با یك هماهنگی آشكار از خارج و داخل و به دلیل ایستادگی ملت و دولت بر حقوق اساسی، آنها را تحت فشار كم نظیر اقتصادی و جنگ روانی قرار دادند تا پیروزی¬ها و دستاوردهای تاریخی در دوره دولتهای نهم و دهم را مخدوش كنند.

از یك سوء با اقدامات یك جانبه سیاسی و اقتصادی و ایجاد محدودیت های گسترده در مبادلات خارجی كشور و تحمیل شوك های متعدد، به تصور خام خود تلاش كردند انسجام اقتصادی كشور را بر هم بزنند و از سوی دیگر با تبلیغات گسترده عامل مشكلات را خود ملت و دولت برآمده از ملت معرفی كنند.

گرچه فشارهای سنگین و كم سابقه به بخش هایی از اقتصاد كشور و برخی از اقشار عزیز اجتماعی وارد شد لیكن بدخواهان نیز به اهداف غیرانسانی خود نرسیدند. با ایستادگی و هوشمندی ملت و تلاش شبانه روزی خادمان آنان در دولت ریشه های اقتصاد كشور مستحكم تر شد و با غلبه بر محورهای اصلی برنامة دشمنان، برنامه پیشرفت كشور مسیر اصلی خود را بازیافت. بدخواهی ها ادامه دارد و البته تلاش ملت نیز تا یأس كامل و شكست دشمنان و رسیدن به قله های آرمانی و تحقق عدالت جهانی ادامه خواهد داشت. بدون شك پیروزی از آن ملت بزرگ خواهد بود.

در عرصه بین المللی نیز تحولات به نفع ملت ایران در حركت است. بیداری عمومی و عدالت خواهی جهانی رو به گسترش است و ملت ایران هر روز والاتر و عزیزتر می¬شود.

به فضل الهی و ایمان و پاكی ملت، سال 92 سالی سرشار از عزت و بركت خواهد بود و روند سازندگی و پیشرفت همه جانبه كشور با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت. ملت با پركردن نقاط ضعف خود و با درایت و تلاش و همبستگی، قله های علمی، فنآوری و اقتصاد و فرهنگ و سیاست را یكی پس از دیگری فتح خواهد كرد.ملت بزرگ مسیر رو به كمال را در همه عرصه ها با شتاب بیشتر ادامه خواهد داد و رودخانه زلال ملت به اقیانوس نزدیك تر خواهد شد.

دولت نیز تا آخرین لحظه مسوولیت با همان تعهد و شتاب گذشته در جهت خدمت به مردم و به نتیجه رساندن طرحها و پروژه ها و رفع مشكلات تلاش خواهد كرد.

اینجانب از همه ملت عزیز به ویژه جوانان به خاطر بزرگواری، صبوری، هوشمندی و استقامت كم نظیر و لطف بی پایان به فرزندان و خادمان خودشان و از رهبری معظم انقلاب اسلامی و كسانی كه رفاه و آسایش خود را وقف آسایش و رفاه مردم كردند سپاسگزاری می كنم. امسال یك فراز مهم از عزت آفرینی ملت ایران، عرصه انتخابات است. انتخابات صحنه اعمال اراده ملت و متعلق به ملت است كه قانون اساسی به عنوان مهمترین میثاق ملی آن را به رسمیت شناخته است. كشور باید با تكیه بر اراده ملت اداره شود.كشور متعلق به ملت و میزان رأی ملت است.

انتخابات ریاست جمهوری بالاترین نماد مردم سالاری و نقطه اوج آن است. اراده آحاد ملت برای انتخاب یك نفر، به عنوان نماینده همه ملت، متجلی و متمركز می شود.

یك انتخابات پرشور و با مشاركت نزدیك به صددرصدی و انتخاب یك رییس جمهور با رأی قاطع و بالای ملت است كه همه معادلات داخلی، منطقه ای و بین المللی را به نفع ملت ایران و دیگر ملتها و به نفع عدالت و صلح و محبت و آزادی دگرگون خواهد كرد. از این جهت یك مسئولیت تاریخی و تعیین كننده بر عهده مردم و مسئولین است.

انرژی عظیم ملت كه تجلی قدرت خداست به طور متحد و هدفمند آزاد می شود و همه مناسبات را اصلاح و موانع و فشارها و مشكلات را برطرف خواهد كرد. بطور طبیعی در نوع نگاه و برنامه و سلایق داوطلبان و گروههای مختلف تفاوت وجود دارد.

تصمیم گیر نهایی ملت است. همه سلایق و برنامه ها عرضه می شود، اما ملت تصمیم می گیرد و با انتخاب خود راه آینده را معین می كند.همه باید تابع تصمیم ملت باشند.

امام راحل عظیم الشأن فرمودند كه فقط یك رأی دارند و حق انتخاب با ملت است. مقام معظم رهبری نیز فرموده اند كه فقط یك رأی دارند و حق انتخاب با ملت است. همه باید به حق ملت احترام بگذارند. دولت به عنوان برگزار كننده انتخابات، بدنبال انتخاباتی پرشور و شكوه و حداكثری و نهایت سلامت است.

همه برای تحقق این هدف مسوول هستند و باید از یك سو انگیزه های سازنده را تقویت كنند و از سوی دیگر از هر سخن و اقدامی كه موجب كاهش انگیزه آحاد ملت می¬شود به شدت اجتناب نمایند.

اینجانب شخصاً نهایت حساسیت را به كار خواهم برد و همچنان كه بارها و بارها به مسئولین استانی و غیر استانی گفته ام از كوچكترین تخلفی اغماض نخواهم كرد.

من به آینده بسیار امیدوارم و مطمئنم كه ملت بزرگ قله افتخار دیگری را فتح و عظمت خود را بار دیگر آشكار خواهد كرد.اما كلام آخر درباره بهار و نوروز است.

بهار آیت بزرگ خداوند و نشانی از حیات طیبه است. انسان برای زندگی بهاری و در بهار سرشار از زیبایی، بهار توحید و عبودیت و آزادی و بهار عدالت و عشق و كرامت خلق شده است.

همه پیامبران الهی و صالحان به دنبال شكوفایی حقیقت انسان و رساندن او به انسانیت اصیل و بالاترین مدارج هستی بوده اند.

متاسفانه تا كنون آنچه بوده عموما زمستان بی عدالتی و بداخلاقی و جهل و تحقیر انسانها بوده است.

بشریت هنوز طعم بهار انسانی را كه در قامت بلند و نورانی انسان كامل، امام عصر(ع) متجلی است نچشیده اند. هر نوروز یك میعاد و تجدید میثاق موحدان و عاشقان با بهار، البته در سطحی بالاتر و افقی وسیع تر است. شادی همگانی و نرمی قلوب و جوشش محبت و عشق در لحظه تحویل سال بهترین نشانه از حضور و عنایت گل سرسبد هستی و عینیت عشق و محبت، یعنی امام زمان علیه السلام به همه نوروزیان و بهاریان و همه ملت ها، اقوام و نژادها است.

ملت ایران هزاران سال به دنبال بهار حقیقی بشریت بوده است و با برپایی جشن آسمانی و انسانی نوروز هر ساله در فضایی از ایمان و عطر گل نرگس و قرآن و عشق، عهد خود را با بهار و برای رسیدن به بهار تجدید می¬كند.

هفت سین ایرانی و رنگ و مشخصات پرچم ایران هم جلوه ای از بهار حقیقی و خواست تاریخی ملت ایران برای رسیدن به بهار است.

نوروز یك سرود است، سرود زیبائی. نوروز یك ترانه است، ترانه مهربانی . نوروز یك سروش است، سروش آسمانی . نوروز یك درود است، درود بر بهار انسانی:

سلام بر تو ای بهار انسان ها سلام بر تو ای خرّمی دوران ها

توسرآمدی، سَروَری، سَیّدی، سالاری چهار«سین» از هفت «سین» ایرانی

تو سبزی، تو سرخی، تو سپید تو خود بهار عشقی و هفت «سین» امید

«سین»، سبز، ریزش خزانه، رویش جوانه؛ در پایش زمینه، در زایش زمانه

«سین»، سپید، زلال جلوة ˈبودˈ؛ نمایش هَمایش هستی، عشوة ˈوجودˈ

ˈسینˈ، سرخ، روی گونه، پای لب؛ بوسة یك جان عاشق، جسمِ تب

تو رنگِ سرخِ حسینی ، ترانة وفا؛ سپید چو روی ماه، مدیحه زهرا(س)

تو رنگ ˈعلیˈ را دوست می¬داری؛ منم كنار سبزینة دلت جاری

توسرخی، سفیدی، سبز می¬مانی تورنگ رایت مردمان ایرانی

زمانه ترا صدا می¬كند بشنو! به قصیدة فریاد و غزل های پنهانی!

السلام علیك یا رَبیَع الاَنام و نَضْرَةَ الاّیام

بار دیگر فرا رسیدن نوروز دل انگیز باستانی را تبریك عرض می كنم. پاسداشت آئین الهی - انسانی نوروز، فریادˈزنده باد زندگیِˈ ملت هایی است كه در پرتو معرفت ایرانی، حقیت توحید الهی و مهر محمدی(ص) را جستجو می كنند. لحظة تحویل سال، لحظة تجدید میثاق با تك سوار عشق و حقیقی ترین بهار هستی، موعود امم و منجی بشر است. غریو بلندی كه زمین و زمان از زمزمة انسان پژواك می دهند كه ˈ می آید بهارˈ كه؛ زنده است یار، كه؛ ˈزنده باد بهارˈ

9102

سرخط اخبار استان‌ها