امكانات لازم براي پذيرايي ازميهمانان نوروزي در پارس آبادمغان مهيااست

پارس آبادمغان، اردبيل – فرماندار پارس آباد گفت: امكانات و شرايط لازم براي ميزباني و پذيرايي از مسافران نوروزي در اين شهرستان مرزي فراهم است.

'ولی كریمی' امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پارس آباد افزود: پارسال حدود 80هزار نفر مسافر و گردشگر در ایام تعطیلات نوروز در این شهرستان مرزی حضور داشتند كه پیش بینی می شود این رقم در سال جدید به افزون بر 130هزار نفر برسد.

وی، با اشاره به شرایط آب و هوایی مساعد ، مراتع و كشتزارهای سرسبز و مناظر و جاذبه های طبیعی این منطقه اظهار كرد: مزارع به خصوص زراعت های كلزا و غلات ، باغات میوه، سواحل زیبای ارس ، عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان به لحاظ بارندگی های مناسب و به موقع و نیز آب و هوای مناسب چشمان هر رهگذری را نوازش می دهد.

وی، میهمان نوازی را از ویژگی های بارز این خطه عنوان و بیان كرد: مردم و مسوولان باید همت كنند تا مسافران و میهمانان نوروزی از جمله گردشگران اتباع آذری، با خاطره ای خوش و به یاد ماندنی این شهرستان را ترك كنند.

وی با تاكید بر جذاب سازی برنامه های نوروزی و بهبود خدمات اقامتی و پذیرایی، گفت: ورود گردشگر ان و میهمانان نوروزی نقش موثری در رونق اقتصادی و توسعه صنعت توریسم دارد.

به گفته وی، به منظور اسكان و اقامت میهمانان و مسافران نوروزی علاوه بر هتل ها و مهمانپذیرها و بوستان های شهری و مهمانسراهای ادارات ، چهار باب مدرسه به امكانات لازم تجهیز شده است .

او ادامه داد: به منظور رفاه حال مسافران ، دو پایگاه ثابت جهت راهنمایی و اطلاع رسانی و نیز دو پایگاه ثابت و سیار جهت امداد رسانی جاده ای و نیز سرویس بهداشتی و خیمه های نماز در مبادی ورودی شهر مستقر شده است.

وی ، سواحل رودخانه ارس و دره رود ، باغات كشت وصنعت مغان ، جنگل ها و مناظر اطراف دریاچه شهرك غفاری ، منطقه گردشگری روستای تپراق كندی، شهرك آیت ا... غفاری و مراتع و حاشیه های مزارع ، 40پله دوستلو كندی، قلعه باستانی اولتان و نیز تپه تاریخی نادر اصلاندوز را از جاذبه ها و مناظر سیاحتی و گردشگری این شهرستان برشمرد و گفت : به منظور معرفی اماكن دینی و تاریخی و توانمندنی های منطقه ، بروشورهایی تهیه شده است كه در مبادی ورودی شهر توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به مناظر طبیعی ، گردشگری و آب و هوای مساعد این شهرستان، از هم وطنان خواست ، خطه سرسبز و پهناور پارس آباد مغان را برای مسافرت در ایام نوروز انتخاب كنند.

پارس آبادمغان در 220كیلومتری شمال شهر اردبیل و سواحل زیبا و دل انگیز رودخانه مرزی ارس (آراز) و نیز مجاورت جمهوری آذربایجان واقع است.

7121/530

سرخط اخبار استان‌ها