۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 80590271
T T
۰ نفر
600 هزار مسافر شب گذشته در خراسان رضوي اسكان داده شدند

مشهد - معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي وگردشگري خراسان رضوي گفت: طي شب گذشته 600 هزار نفر در استان كه بيشتر مربوط به مشهد است، اسكان داده شدند.

سید جواد موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده 400 هزار نفر ظرفیت اسكان در استان با محوریت مشهد الرضا (ع) برنامه ریزی شده است كه شب گذشته به دلیل شرایط خاص جوی و بارش باران ناچار شدیم بخشی از حسینیه ها و مساجد و سالن های ورزشی را هم به این حجم بیافزاییم.

وی گفت: بر این مبنا ظرفیت 45 هزار نفری هتل های مشهد، 37 هزار نفری هتل آپارتمان ها و 57هزار و 200 نفری مهمانپذیرها تكمیل شد.

وی اظهاركرد همچنین 113 هزار و 546 نفر در منازل شخصی ساماندهی شده اسكان یافتند ضمن آنكه بسیاری از منازل شخصی غیر مجاز هم اقدام به اسكان مسافران كردند.

وی ادامه داد: ظرفیت حسینیه ها و زائرسراها و بخشی از ظرفیت كمپ ها هم تكمیل شد.

موسوی گفت: 70 خوابگاه دانشجویی، تمام مدارس برنامه ریزی شده هم بطور 100 درصدی و سالن های ورزشی هم كامل تكمیل شدند.

این مسوول افزود: با این حال مشكلی برای اسكان نداشته و هم اینك هم محدودیتی برای این موضوع نداریم.

وی در عین حال از زائران و مسافران خواست قبل از ورود به استان و بویژه مشهد از طریق پایگاه های اطلاع رسانی نسبت به تعیین محل اقامت و اسكان خود و تعیین مسیر با توجه به محدودیت های ترافیكی اطراف حرم رضوی اقدام كنند.

وی اظهاركرد: با استقرار پایگاه های مختلف در ورودی های استان و مشهد كه به صورت مشترك با همكاری هلال احمر برپا شده اطلاع رسانی لازم به زائران انجام می شود.

2713/659/587