بسطام آمادگي كامل براي استقبال از مسافران نوروزي دارد

شاهرود - شهردار بسطام گفت: بسطام شهر زيبا و تاريخي شهرستان شاهرود آمادگي كامل براي استقبال از مسافران نوروزي و اسكان آنها را دارد.

'محمدعلی یعقوبیان' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه امسال با رویكرد فرهنگی به استقبال بهار و میهمانان نوروزی رفته ایم افزود: تمامی واحدهای شهرداری بسطام آماده استقبال و ارائه خدمات درخور شان مسافران عزیز نوروزی است.

وی تاكید كرد: تهیه حدود 600 جلد كتاب 'بسطام قطعه​ای از بهشت' با موضوع 'راهنمایی گردشگری بخش بسطام' كه حدود 24 میلیون ریال هزینه داشته در اختیار ستاد اسكان این شهر قرار گرفته است، تا به صورت رایگان بین هموطنان كه این شهر را برای بازدید انتخاب می​كنند، توزیع شود.

شهردار بسطام خاطرنشان كرد: این شهر در نشست هیات وزیران در خرداد 1386 به استناد ماده هشت قانون تشكیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شده است.

یعقوبیان خاطرنشان كرد: با توجه به بهره​مندی این شهر از مناظر طبیعی، پیشینه تاریخی، تفرجگاه​های بدیع و چشم اندازهای بكر خدادادی، می​تواند در ردیف یكی از مراكز مهم گردشگری بین المللی قرار گیرد.

وی گفت: بسطام با شستشو و عطر افشانی گلزار شهدا، صحن امام زاده محمد و امام زاده سید ابوالقاسم بسطام به استقبال زائران این عزیزان رفته است.

وی اضافه كرد: پارك شهید مطهری بسطام برای مسافرانی كه قصد دارند در چادرهای مسافرتی استراحت كنند، تجهیز شده و سه حمام نیز در این پارك پیش​بینی شده است تا موجبات رضایتمندی بیشتر این میهمانان فراهم شود.

وی ادامه داد: نصب بنرهای متعدد برای راهنمایی مسافران نوروزی در نقاط مختلف شهر نیز با هدف راحتی بیشتر مسافران انجام شده است.

شهردار بسطام گفت: جاذبه​های زیارتی، طبیعی و تاریخی این شهر به عنوان یك پتانسیل، باعث شده مسافران عبوری از شهرستان شاهرود را مجاب به توقف در این شهرستان حتی برای یك شب كند.

یعقوبیان افزود: شهرداری بسطام نیز به پاس این انتخاب شایسته هموطنان ، تمام سعی خود را برای تامین آسایش و آرامش آنها به كار گرفته است.

وی همچنین از آمادگی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری بخش بسطام اشاره كرد و گفت: با توجه به زائرپذیر بودن این شهر و مسافرت مسافران نوروزی برای زیارت امامزادگان محمد و سیدابوالقاسم و مقبره بایزید بسطامی، از مسافران می خواهیم علاوه بر زیارت ،از مكان‌های تاریخی این شهر نیز بازدید داشته باشند.

وی افزود: پهن كردن سفره هفت سین تزئینی،كاشت درخت و گلكاری بلوارهای سطح شهر، نظافت سرویس​های بهداشتی،خط كشی و شستشوی معابر،نصب بنرهای راهنمایی مسافران،نظارت پارك​ها و جمع‌آوری زباله‌ها و نخاله‌های سطح شهر برای آغاز سال 92 انجام شده است.

شهردار بسطام تاكید كرد: برای روان سازی ترافیك، دو میدان اصلی شهر بسطام امام خمینی و امام جعفر صادق با دو میلیارد ریال اعتبار بهسازی، نوسازی و زیباسازی آن انجام شده است.ك/3

1496/7265/599

سرخط اخبار استان‌ها