۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۱:۰۶
کد خبر: 80590131
T T
۰ نفر
طرح آرامش بهاري در بقاع متبركه يروجرد آغاز شد

بروجرد - رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بروجرد گفت: طرح آرامش بهاري در بقاع متبركه اين شهرستان آغاز شد.

حجت الاسلام ' رضا گودرزی' ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح آرامش بهاری برای زائران و مسافران نوروزی در جوار بقاع متبركه این منطقه همراه با برنامه های فرهنگی مختلف برگزار می شود.

به گفته وی این طرح در سطح 12 امامزاده شهری و روستایی بروجرد برگزار و امكانات و تجهیزات لازم برای استقبال از مسافران نوروزی و زائران در این اماكن فراهم شده است.

وی یادآور شد: در این راستا همچنین طرح غبارروبی و عطر افشانی بقاع متبركه در این شهرستان اجرا شده است.

حجت الاسلام گودرزی از دیگر برنامه های ستاد نوروزی اوقاف وامور خیریه بروجرد را برگزاری دعای توسل در سه امامزاده سطح شهر بروجرد در شب چهارشنبه آخر سال، برگزاری مراسم لحظه تحویل سال در 12 امامزاده عنوان كرد.

وی همچنین اظهار داشت: برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی و تبلیغ دینی، ایجاد فضای مناسب برای زائران، اسكان زائران، فعال كردن كتابخانه ها و مراكز قرآنی ،فرهنگی، برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری و مسابقات فرهنگی، نصب تابلوی راهنمای امامزادگان، پخش و توزیع بروشور امامزادگان و تامین امنیت پایدار در بقاع متبركه از فعالیت های ستاد نوروزی اداره اوقاف شهرستان در نوروز است.

وی اعزام مبلغ به امامزاده های این شهر و برگزاری نماز جماعت و بازگو كردن احكام دین رااز دیگر برنامه های این ستاد در ایام نوروز عنوان كرد.

به گزارش ایرنا، همه ساله هزاران گردشگر و مسافر نوروزی همزمان با آغاز سال جدید در بقعه امامزاده جعفر (ع) ، امامزاده قاسم و امامزاده بوالحسن بروجرد زیارت می كنند.

542/634

سرخط اخبار استان‌ها