۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۱:۰۵
کد خبر: 80590128
T T
۰ نفر
60 درصد حوادث در محور تهران - مشهد واژگوني خودرو بوده است

سمنان - رييس پليس راه استان سمنان گفت: 60 درصد حوادث رانندگي 24 ساعت اخير در محور تهران - مشهد در محدوده اين استان از نوع واژگوني خودرو بوده است.

سرهنگ 'علیرضا رضوی خبیر' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت بیش از پنج مورد سانحه رانندگی در این مسیر از نوع واژگونی رخ داده است كه بر اثر آن یك نفر فوت و 17 نفر مصدوم شده اند.

وی مهمترین عامل واژگونی خودروها را در این محور به علت خستگی و خواب آلودگی ناشی از یكنواختی مسیر و رانندگی طولانی دانست و به رانندگان توصیه كرد: در مسیر در فواصل معین توقف و پس از رفع خستگی ادامه مسیر دهند.

رضوی خبیر رعایت نكردن فاصله طولی و عرضی و استفاده نكردن از راهنما در هنگام تغییر مسیر ناگهانی را از دیگر دلایل بروز حوادث رانندگی دانست و بر ضرورت توجه به این نكات تاكید كرد.

وی ترافیك در محور تهران - مشهد در محدوده استان سمنان در روز چهارشنبه را روان بیان كرد و گفت: رانندگان در هنگام حركت از عجله برای رسبدن به مقصد خودداری كنند و در هنگام رانندگی ضمن بستن كمربند ایمنی، از مكالمه با تلفن همراه و خوردن و آشامیدن پرهیز كنند.

رییس پلیس راه استان سمنان با تاكید بر برخورد شدید با رانندگان متخلف گفت: دادن نمره منفی و اعمال قانون با مشاهده دو تخلف همزمان و توقیف خودرو به مدت 72 ساعت در ایام نوروز امسال مورد تاكید ماموران پلیس است.

بیش از 550 كیلومتر از مسیر یك هزار كیلومتری تهران - مشهد از استان سمنان می گذرد و ترافیك در روز سه شنبه از این مسیر بسیار سنگین بود.

599/587