استاندار: صنايع دستي تجلي توانمندي هاي هنري آذربايجان شرقي است

تبريز- استاندار آذربايجان شرقي تاكيد كرد: صنايع دستي، هنرهاي منحصر بفردي هستند كه قابليت هاي هنري اين استان در آنها متجلي شده است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، احمد علیرضا بیگی در آیین گشایش جشنواره ملی صدای بهار و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان، افزود: صنایع دستی حكایت از گذشته و پیشینه این مرز و بوم و خطه دارد.

وی گفت: صنایع دستی آذربایجان شرقی هنرهایی هستند كه در عین داشتن مشتری و بازار فروش مناسب، حكایت از توانمندی های هنرمندان چیره دست این استان می كنند كه قابلیت های خود را در محصولی زیبا متجلی كرده اند.

علیرضابیگی با اشاره به آغاز جشنواره ملی صدای بهار و آمادگی كامل آذربایجان شرقی برای میزبانی از گردشگران نوروزی افزود: ستاد دائمی تسهیلات سفر استان با تلاش شبانه روزی زیر ساخت های مورد نیاز برای بهره برداری مناسب از موهبت های طبیعی، تاریخی و جاذبه های خدادادی را فراهم كرده است.

رییس ستاد دائمی تسهیلات سفر استان گفت: با ایجاد و توسعه زیر ساخت هایی نظیر اماكن اقامتی، آزادراه ها، سدها، راه های ارتباطی و ... دست یافتن به جاذبه ها و بهره مندی و لذت بردن از آنها آسان سازی شده و زمینه آگاهی و شناخت بیشتر از پیشینه پر افتخار آذربایجان شرقی را برای گردشگران میسر ساخته است.

علیرضابیگی افزود: آذربایجان شرقی به عنوان دیار شهیدان و سرافرازان در حیات ایران اسلامی نقش تعیین كننده ای داشته و امیدواریم بتواند در مهمان نوازی از گردشگران نوروزی نیز مانند سال های گذشته به شایستگی وظایف خود را ایفا كند.

یادآوری می شود، جشنواره ملی صدای بهار به منظور استقبال از گردشگران نوروزی در محوطه مسجد كبود تبریز و آثار تاریخی فرهنگی شاخص استان از 28 اسفند آغاز به كار كرده و با برپایی برنامه های متنوع و متعدد فرهنگی، حركات آیینی و نمایشی، هنری و صنایع دستی با محوریت آئین های نوروزی در آذربایجان شرقی تا 16 فروردین ادامه می یابد.

587

سرخط اخبار استان‌ها