۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۰:۴۶
کد خبر: 80590110
T T
۰ نفر
زنجان به استقبال مهمانان نوروزي مي رود

زنجان - مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان، گفت: با اقدامات و برنامه ريزي هاي صورت گرفته اين استان با آمادگي كامل به استقبال مهمانان نوروزي مي رود.

مسعود بیات روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران زنجان، افزود: اجرای جشنواره های مختلف، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و مراسم آیینی به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت صدیقه كبری(س) از برنامه های شاخص نوروزی سال 92 این استان محسوب می شود.

وی یادآورشد: جشنواره صدای بهار كه از 28 اسفند تا پنج فروردین 92 در دو نوبت صبح و بعد از در محوطه ساختمان دارایی سابق برگزار می شود، از جمله این برنامه ها به شمار می آید.

بیات اظهار كرد: در این جشنواره مراسم های آیینی و سنتی، موسیقی پاپ و سنتی، رقص و آواز كردی اجرا می شود و نمایشگاه فروش و عرضه صنایع دستی برپا است.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری استان زنجان، گفت: جشنواره آش نوروزی نیز در كنار رختشویخانه برای فروش محصولات كشاورزی، صنایع دستی و فروش سه نوع آش ترش، رشته و دوغ زنجان از 28 اسنفد تا پایان تعطیلات برپا خواهد بود.

وی خاطر نشان كرد: نمایشگاه صنایع دستی نیز در محوطه ساختمان دارایی سابق در قالب هشت غرفه از 28 اسفند تا پایان تعطیلات دایر خواهد بود.

بیات به اجرای تورهای گردشگری اشاره كرد و این تورها را شامل گردش روزانه در زنجان - طارم و سلطاینه - داش كسن - شاه بلاغی به صورت رایگان برشمرد.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، زمان اجرای این تورها را از دو فروردین تا پایان تعطیلان نوروزی عنوان كرد.

وی افزود: با استفاده از توان جامعه راهنمایان تور، این راهنمایان از هفت صبح تا 19 عصر به غیر از یك ساعت و نیم وقت نماز ظهر و ناهار به راهنمایی خواهند پرداخت.

بیات به اجرای جشن های ویژه هر شهرستان با عنوان 'روز شاد' اشاره كرد و از هماهنگی های صورت گرفته با فرمانداران برای اعزام گروه های موسیقی و نمایش به هر شهرستان خبر داد.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، گفت: برای رسیدگی به شكایات و پیشنهادات مسافران و بازدید كنندگان، شماره تلفین گویای 7277090 در نظر گرفته شده است.

7319/522

سرخط اخبار استان‌ها