فرمانده پليس راه آذربايجان غربي: استفاده از تلفن همراه خطر تصادفات جاده اي را چهار برابرافزايش مي دهد

اروميه - فرمانده پليس راه آذربايجان غربي گفت: استفاده از تلفن همراه در حين رانندگي خطر سوانح و تصادفات جاده اي را چهار برابر افزايش مي دهد.

سرهنگ عباس فرمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی منجر به كاهش قدرت عكس‌العمل راننده در مقابله با حوادث و سوانح غیرمترقبه رانندگی می‌شود.

وی با اشاره به اینكه بستن كمربند ایمنی موجب كاهش چشمگیری در تلفات و جراحات جاده ای می شود گفت: علاوه بر این از شهروندان و مسافران خواستاریم از نشاندن كودكان در صندلی جلو و یا در آغوش گرفتن آنان توسط رانندگان به جد خودداری كرده و با رعایت موارد ایمنی از بروز خطرات احتمالی جلوگیری كنند.

وی افزود: در سفرهای نوروز امسال از تردد كلیه وسائط نقلیه شخصی و عمومی كه دارای نقص فنی بوده و مجوز معاینه فنی نداشته باشند به شدت جلوگیری می شود لذا به كلیه رانندگانی كه مدل خودروی آنها بالای 5 سال، یعنی از سال 87 به پایین می باشد توصیه می شود نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام كنند.

سرهنگ فرمانی افزود: از رانندگان تقاضا می شود از رانندگی های طولانی مدت پرهیز كرده و در فواصل مناسب نسبت به استراحت خود و خانواده وسائط نقلیه را در پاركینگ ها و محل های مناسب كنار جاده متوقف نمایند.

وی توجه به جلو و رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی را از نكات مهم در كاهش تصادفات جاده ای عنوان كرد.

سرهنگ فرمانی افزود: رعایت سرعت مطمئنه از دیگر مواردی است كه باید در طول سفر مورد توجه قرار گیرد چرا كه بر اساس آمار و گزارشات رسیده 30 درصد تصادفات جاده ای بر اثر سرعت غیر مجاز رخ می دهد.

7126/583

سرخط اخبار استان‌ها