خدمات هلال احمر ريشه در تعاليم اسلامي دارد

ساري- آيت الله ' نورالله طبرسي ' نماينده ولي فقيه و ' سيد علي اكبر طاهايي' استاندار مازندران در پيام مشتركي به مناسبت حلول سال جديد و آغاز طرح هاي نوروزي ، خدمات جمعيت هلال احمر را ريشه گرفته از تعاليم اسلامي دانستند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران در این پیام عنوان شده است : بی تردید یكی از تاكیدات دین مبین اسلام و تعالیم الهی پیامبران و امامان معصوم ضرورت صیانت از كرامت انسانها در همه مراحل زندگی بویژه در روزگار حادث شدن مصیبت و وقوع بلایای طبیعی و انسانی است.

نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران در این پیام گفتند: شكل گیری سازمانهای عام المنفعه و خیریه همانند جمعیت هلال احمر را باید نتیجه چنین تعالیمی دانست.

به گفته آنان ، واقعیت این است كه جمعیت هلال احمر به عنوان یك سازمان مردمی و خدمتگزار كه در حساس ترین شرایط زیستی و در سخت ترین زمان ممكن خدمات حیاتی و نجات بخش خود را بدون چشمداشتی ،صادقانه به آسیب دیدگان از حوادث مختلف ارائه می كند از زمره سازمانهایی است كه فعالیت در آن مجموعه با ارزش مایه مباهات است.

خادمان صدیق و بی ریای مردم در جمعیت هلال احمر انسانهای وارسته ای هستند كه دلیل اساسی حضورشان در چنین سازمانی تنها مهرورزی،نوع دوستی،عشق به همنوع و احسان و امداد در روزهای سخت و دشوار است و این فرصتی است ارزشمند كه تنها شایسته قلوب مملو از مهر و محبت بوده و پاداش این همت بلند یقیننا نزد پروردگار یكتا محفوظ خواهد ماندِ.

در ادامه این پیام تصریح شده است: نگاهی به خدمات جمعیت هلال احمراستان مازندران در ایام و فصول مختلف نظیر تابستان، زمستان و ایام نوروز و همچنین در جریان حوادث مختلف طبیعی نظیر سیلاب های ویرانگری كه امسال زندگی ساكنان شرق و غرب مازندران را تحت تاثیر قرار داد و همچنین حوادث متعدد ناشی از سوانح جاده ای نشان می دهد كه خدمات هلال احمر تا چه میزان موثر ، نجات بخش و امید آفرین است.

در این پیام آمده است : امدادگری شغل انبیاست و امدادگران سربازان جان بركفی هستند كه در صحنه های حوادث ناگوار ،ایثارگرانه حضورفعال دارند و در جهت كاهش آلام بشری و آسیب های وارده به مردم صادقانه و بی شائبه تلاش می كنند.

آیت الله طبرسی و طاهایی ابراز داشتند: ارزش خدمات هلال احمری ها با هیچ زبان و قلمی قابل توصیف نیست.

آنان ضمن گرامیداشت یادو خاطره 28شهید امدادگرجمعیت هلال احمر استان كه برای التیام زخم ها و درد های رزمندگان اسلام در طول 8سال دفاع مقدس از حضیض خاك به بیكران افلاك پركشیدند،وبا تبریك صمیمانه نوروز باستانی ،مراتب سپاس و امتنان خود را از تلاش های شبانه روزی و مخلصانه مجموعه مدیریت، كاركنان،داوطلبان،امدادگران و جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان اعلام و توفیق روزافزون همه عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم.ك/1

2585/402

سرخط اخبار استان‌ها