33 پست راهنماي مسافران نوروزي در آذربايجان غربي داير شده است

مهاباد - معاون امور جوانان جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: 33 پست راهنماي مسافران نوروزي در شهرهاي مختلف استان در تعطيلات نوروزي امسال داير شده است .

محمدرضا حاجی زاده روز چهارشنبه در بازدید از پست های راهنمای مسافران نوروزی در مهاباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح سیزدهمین سال اجرای خود را در استان سپری می كند.

وی گفت: در كنار پست های راهنمای مسافران نوروزی ، 23 خیمه نماز و 23 پست سلامت نیز در سطح استان دایر شده است .

حاجی زاده با بیان اینكه پست های راهنمای گردشگران و مسافران در سراسر استان از ساعت 8 صبح تا 19 عصر دایر خواهند بود افزود: از این تعداد 3 پست در ارومیه بصورت 24 ساعته فعال خواهند بود .

وی همچنین اظهار كرد: در این رابطه بیش از 400 نفر از جوانان جمعیت هلال احمر استان با فرا گرفتن آموزش های لازم در زمینه نحوه برقراری ارتباط صحیح و آشنایی بیشتر با جاذبه های مختلف گردشگری استان آماده فعالیت در این ایام شده اند .

حاجی زاده بهره گیری از خدمات نیروهای پیشاهنگی هلال احمر و اجرای طرح دوستدار كودك و حفظ محیط زیست همراه با آموزش و سرگرمی برای كودكان و طرح ویژه سحاب برای راهنمایی گردشگری و مسافران نوروزی را از دیگر طرح های امور جوانان جمعیت هلال احمر استان عنوان كرد .

بگفته وی این طرح امسال از 28 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه به اجرا گذاشته می شود .

رئیس جمعیت هلال احمر مهاباد نیز در خصوص پست های راهنمای مسافران نوروزی این شهرستان گفت: دو پست در این شهرستان برای راهنمایی مسافران نوروزی دایر شده است .

رحمان مومن پور افزود: این پست ها در ورودی مهاباد - میاندوآب در میدان هیمن و ورودی مهاباد - ارومیه در میدان استاد هه ژار واقع شده است .

584/583

سرخط اخبار استان‌ها