بيش از هفت هزار مقاله با عنوان 'نوروز' در فضاي مجازي عرضه شد

قم- در آستانه نوروز 1392، هفت هزار و 81 عنوان مقاله با موضوع ' نوروز' به همت محققان و پژوهشگران پايگاه مجلات تخصصي نور (نورمگز) در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

مدیر پایگاه نورمگز روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مقاله با هدف تببین و شناساندن نوروز باستانی ایرانیان همچنین، تسهیل در امر پژوهش و تحقیق محققان تاریخ ایران اسلامی تهیه و به صورت رایگان در فضای مجازی عرضه شده است.

حجت الاسلام 'محمد مهدی امینی مقدم' با اشاره به برخی از عناوین مقالات موجود ادامه داد:' نوروز و خاستگاه پیش از تاریخ آن'، 'جغرافیای نوروز'، 'نوروز از دیدگاه اسلام'، 'عوامل پایداری نوروز در عصر اسلامی'، بازتاب نوروز در شعر عربی در دوره عباسی'، 'نوروز در فرهنگ ایرانی'، 'نوروز و نوروزنامه'، 'همه روزگار تو نوروز باد'، 'جستاری در پیدایش نوروز'، 'آیین های نوروزی'، 'نوروز و آیین ها' از جمله عناوین مقالات موجود در این پایگاه تخصصی است.

وی بیان داشت: علاقه مندان می توانند مقالاتی دیگری از جمله؛ 'نوروز در خرد ایرانیان'، 'نوروز هنر ایران'، 'نوروز در كشورهای فارسی زبان'، 'و چنین شد كه نوروز نوروز شد'، 'نوروز در هزار توی تاریخ' و... را در نخستین پایگاه مجلات تخصصی كشور مورد مطالعه قرار دهند.

امینی مقدم گفت: علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت www.noormags.com و درج كلمه نوروز در قسمت جستجوی پایگاه به همه مقالات دسترسی داشته باشند.

لازم به ذكر است، پایگاه مجلات تخصصی نور مهرماه 1384 بطور مستقل با جدا شدن از پایگاه حوزه كار خود را با برنامه ای مدون تر آغاز كرد. ك/3

7405/1535

سرخط اخبار استان‌ها