پرورش ماهيان خاوياري در درياچه سد خداآفرين به بخش خصوصي واگذار مي شود

تبريز- مدير امور شيلات سازمان جهاد كشاورزي استان آذربايجان شرقي گفت: پرورش ماهيان خاوياري در درياچه سد خداآفرين به بخش خصوصي واگذار مي شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی استان، محمد صمدزاده افزود: هزینه های یكساله پرورش فیل ماهی در قفس در سد ارسباران 500 میلیون ریال و ارزش افزوده آن 250 میلیون ریال بوده و این امر پرورش این ماهیان با رعایت دقیق الگوها و استانداردهای بین المللی در آب سدهای خاكی استان را بسیار ضروری كرده است.

وی با تاكید بر اینكه تمام متقاضیان سرمایه گذاری در امر پرورش ماهیان خاویاری، قزل آلا و كپور در آب دریاچه سدهای خاكی استان ازحمایت كامل سازمان جهاد كشاورزی استان برخوردار خواهند بود، گفت: نحوه و چگونگی سرمایه گذاری در این امر توسط امور منابع آب شهرستان خداآفرین و اطلاعات مربوط به سایر سدهای خاكی از طریق شركت آب منطقه ای استان در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در استان پیش بینی می شود در برنامه پنج ساله آینده، میزان تولید آبزیان به بیش از 6 هزار تن برسد و با توجه به استقبال رو به افزایش خانوارهای شهری، روستایی و عشایری استان در استفاده از آبزیان در برنامه های غذایی، بازار پر رونقی در انتظار تولید كنندگان محصولات آبزی پرور استان خواهد بود.

587

سرخط اخبار استان‌ها