آيين استقبال از نوروز در منطقه آزاد انزلي برگزار شد

بندرانزلي - آيين استقبال از نوروز با برگزاري مراسم سنتي چهارشنبه سوري ، نورافشاني ، اجراي موسيقي سنتي ، چيدن سفره هاي هفت سين و گشايش نمايشگاه سوغات و صنايع دستي در منطقه آزاد انزلي آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، معاونت فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با ترتیب دادن مراسم آتش بازی همراه با اجرای موسیقی سنتی گیلان، اوقات فرحبخشی را برای گردشگران فراهم آورد.

گردشگران با روشن كردن فانوس آرزوها و فرستادن آن به آسمان برای سال جدید سلامتی، شادی و موفقیت برای خود و خانواده هایشان آرزو كردند.

مغازه های واقع در بخش تجاری منطقه آزاد انزلی ( ستاره شمال، ونوس و كاسپین ) نیز با ورود گردشگران نوروزی رونق بیشتری گرفت.

در سالن های مجتمع های تجاری و حتی پشت ویترین برخی مغازه ها سفره های هفت سین متنوع و زیبا چیده شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی برپایی برنامه های فرهنگی- هنری، برگزاری جشنواره آئینی-سنتی ویژه گیلان، اجرای موسیقی سنتی استان، هفت سین بزرگ گیلانی ،معرفی گیاهان دارویی و غذاهای محلی استان، برپایی نمایشگاه سوغات و صنایع دستی و معرفی لباس های محلی استان را از جمله برنامه های فرهنگی این سازمان در این ایام ذكر كرد.

'سعید رحیمی' ارائه خدمات رایگان اینترنت بی سیم و برگزاری جشنواره های مجسمه های شنی و بادبادك ها را از جمله خدمات ویژه سازمان متبوع خود اعلام كرد.

به گفته رحیمی؛ افزایش فضای پاركینگ محدوده فاز تجارت منطقه آزاد انزلی به حدود 7 هكتار، نوسازی و بازسازی آلاچیق ها، سرویس های بهداشتی و مبلمان شهری محدوده این منطقه بخشی از اقدامات و تمهیدات انجام شده از سوی این سازمان به منظور تأمین آسایش بیشتر گردشگران ورودی به مجموعه طرح ساحلی و محدوده فاز تجارت این منطقه را شامل می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ظرفیت هتل ها، مهمانپذیرها، كمپ ها و منازل استیجاری در محدوده منطقه آزاد انزلی را در حدود هزار و 500 نفر در طول روز اعلام و خاطرنشان كرد: علاوه براین با همكاری نیروی انتظامی و هلال احمر استان، دو پایگاه انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی و یك پایگاه امداد هلال احمر به همراه یك پایگاه امداد پزشكی این سازمان و دو پایگاه امداد خودرو در محدوده منطقه آزاد انزلی مستقر می شود.ك/1

620/695

سرخط اخبار استان‌ها