استاندار: جذب تسهيلات طرح توسعه كشاورزي كرمانشاه 15 درصد افزايش داشته است

كرمانشاه - استاندار كرمانشاه گفت: در آخرين هفته از سال 91 ميزان جذب تسهيلات طرح هاي توسعه بخش كشاورزي در اين استان 15 درصد افزايش داشته در حاليكه اين ميزان در هفته هاي قبل تنها سه درصد بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری كرمانشاه، 'حجت اله دمیاد' با اشاره به پیگیری مصوبات و اقدامات صورت گرفته در جلسه طرح توسعه كشاورزی این استان افزود: مجموع جذب تسهیلات طرح توسعه كشاورزی استان در مرحله دوم از یك هزار و 145 میلیارد ریال بوده كه تنها 630 میلیارد ریال آن معادل 56 درصد بوده است.

وی تصریح كرد: با تلاش مضاعف و پیگیری های صورت گرفته درصد جذب این تسهیلات در هفته گذشته با 15 درصد رشد به 71 درصد و جذب 815 میلیارد ریال رسیده است.

دمیاد اظهار كرد: با توجه به فرصت اندك باقی مانده تا پایان سال 91 و تسریع بمنظور تعیین تكلیف مابقی تسهیلات مقرر شده سازمان جهاد كشاورزی استان به اتفاق بانك های عامل دارای سهمیه از این تسهیلات با قید فوریت اقدام به برگزاری جلسه ای برای رفع موانع و مشكلات به منظور جذب مابقی تسهیلات كنند و همچنین جلسه دیگری بصورت فوق العاده تا قبل از پایان سال برگزار كنند.

وی در خصوص تسهیلات بخش كمیته امداد و بهزیستی استان نیز گفت: به منظور كمك به متقاضیان بخش كمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره كل بهزیستی استان كه تا قبل از این جلسه در سیستم بانكی قفل شده بود، مقرر شد سهم شركای این افراد توسط سیستم بانكی بصورت تسهیلات در اختیار متقاضیان این دو بخش گرفته تا مشكل آنان نیز رفع شود.ك/1

9102

سرخط اخبار استان‌ها