هزار و 500 خودروي مسافران نوروزي در خراسان شمالي از كولاك نجات يافتند

بجنورد - رييس پليس راه خراسان شمالي از نجات هزار و 500 دستگاه خودروي مسافران نوروزي گرفتار در كولاك در گردنه ' امين الله' واقع در مسير بجنورد - 'آشخانه 'اين استان در بامداد امروز، خبر داد.

سرهنگ ' غلامحسین علی حسین زاده' صبح روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این تعداد خودرو از یك بامداد تا ساعت دو و 30 دقیقه گرفتار كولاك شده بودند.

وی افزود: تلاش گروه های امدادی مستقر در گردنه امین الله و عملیات شن پاشی در این مسیر باعث شد تا خودروهای گرفتار كولاك، نجات پیدا كنند.

وی در خصوص وضعیت تردد در محورهای اصلی استان، گفت: اكنون تردد وسایط نقلیه در همه محورهای اصلی این استان بدون رنجیر چرخ امكان پذیر است.

سرهنگ علی حسین زاده از رانندگان خواست با توجه به این كه سطح جاده ها لغزنده است، سرعت مطمئنه را هنگام رانندگی رعایت كنند.

هم اكنون در بجنورد بارش برف جریان دارد و دمای هوا دو درجه سانتیگراد است.

اداره كل هواشناسی خراسان شمالی نیز هوای بجنورد را برای 24 ساعت آینده، نیمه ابری، همراه با با وزش باد و احتمال بارش پراكنده و بتدریج صاف پیش بینی كرده است.

استان خراسان شمالی بین دو قطب زیارتی مشهد مقدس و شمال قرار دارد و در ایام تعطیلات نوروز مسافران بی شماری از این استان برای تردد استفاده می كنند. ك/3

623

سرخط اخبار استان‌ها