استاندار: كرمان آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است

استاندار كرمان، با اشاره به تشكيل ستاد تسهيلات نوروزي از ماه ها قبل، گفت: اين استان آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است.

به گزارش ایرنا، 'اسماعیل نجار' شبانگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران، فرارسیدن عید سعید نوروز را به مردم ایران و استان كرمان تبریك گفت و افزود: ستاد تسهیلات سفرهای نوروز در كرمان با توجه به دستور وزیر كشور و معاون اول رییس جمهور به استانداران برای تامین امكانات مورد نیاز مسافران نوروزی تشكیل شده است.

وی ادامه داد: مسوولان كرمان در فضای همدلی و همكاری در ستاد تسهیلات نوروزی برای رفاه حال مسافران تلاش كردند و همه مشتاق هستند كه مسافران به كرمان بیایند و از آثار تاریخی، باستانی، گردشگری، زیبایی ها، ظرفیت های اقتصادی و غیره این استان بازدید كنند و كرمان را بهتر بشناسند.

استاندار كرمان، تصریح كرد: سفرهای نوروزی موجب انسجام و تقویت وحدت ملی می شود.

وی گفت: تلاقی فرهنگ و آداب و رسوم اقوام مختلف، زیبایی های خاص خود را دارد.

وی با تاكید بر اینكه آمادگی پذیرش میهمانان نوروزی در كرمان وجود دارد، افزود: مراكز اقامتی نیز آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

نجار، اظهار كرد: بیش از پنج هزار و 100 كلاس برای پذیرش مسافران نوروزی در كرمان آماده سازی و تجهیز شده است و همه مراكزی كه برای مسافران نیاز و ضرورت دارد، آماده ارایه خدمات هستند.

وی ادامه داد: نیروهای نظامی، انتظامی، اورژانس، هلال احمر و میراث فرهنگی از روز گذشته برای استقبال از مسافران نوروزی در ورودی های شهرهای استان كرمان مستقر شده اند.

وی گفت: نیروی انتظامی نیز از چند روز قبل رزمایش امنیتی خود را در مسیر راه ها برگزار و نیروهایش را به مناطق مختلف استان اعزام كرده است.

استاندار كرمان، سال خوب و پر خیر و بركتی را برای مردم آرزو و ابراز امیدواری كرد: با تبلیغات و اقدامات انجام شده در زمینه جذب مسافران نوروزی، آمار مسافران افزایش یابد و كرمان با خونگرمی و محبت مردمانش مانند همیشه میزبان خوبی برای مسافران باشد.

وی به مسافران نوروزی هم توصیه كرد: مقررات راهنمایی و رانندگی را مد نظر داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار در این ایام نباشیم.

وی گفت: گروه های امداد و نجات زمینی، هوایی، ثابت و سیار در استان كرمان، آماده ارایه خدمات به مسافران نوروزی در حوادث احتمالی است.

نجار، اضافه كرد: صنایع دستی و تولیدات استان نیز در مكان های مشخص به مسافران نوروزی عرضه شود.

وی با بیان اینكه مسافران نوروزی، فرهنگ مناطق مختلف را با خود منتقل می كنند، از مردم خواست رعایت حال مسافران نوروزی را در مسایل مختلف داشته باشند.

استاندار كرمان، ادامه داد: خرده فرهنگ های موجود در سراسر ایران اسلامی دارای ارزش، قدمت و تاریخ است و آثار باستانی، معماری و بناهایی كه در كشور وجود دارد با تاریخ خاص و منطبق با جغرافیای منطقه است.

وی از مسجد امام خمینی (ره)، مسجد جامع، ارگ بم، ارگ راین، روستای تاریخی و صخره ای میمند به عنوان نمونه هایی از آثار تاریخی و گردشگری استان كرمان، نام برد و تصریح كرد: هر كدام از این آثار یك فرهنگ و تاریخ هستند كه باید از این تاریخ استفاده و با علم آن را همراه كرد.

وی گفت: رسانه ها نیز ضمن آنكه می توانند این زیبایی ها را به مردم انعكاس دهند می توانند این فرهنگ و تاریخ را منعكس كنند.ك/2

7433/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها