بيان سبك زندگي اسلامي از رسالت هاي مهم روحانيون است

يزد- نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد گفت: يكي از رسالت هاي مهم روحانيون در مشاوره ها و راهنمائي ها بيان سبك زندگي اسلامي است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، آیت الله محمدرضا ناصری در نشست با مبلغان طرح نوروزی آرامش بهاری، افزود: فضاسازی فرهنگی با استفاده از آیات و روایات، تحریك عواطف و احساسات و برخورد و راهنمایی همراه با اخلاق هدایت گری، لازمه كار فرهنگی مبلغان است.

وی با اشاره به جایگاه و ارزش فعالیت تبلیغی مبلغان اظهار داشت: بررسی و برنامه ریزی نحوه اجرای فعالیت فرهنگی جهت تاثیر گذاری هرچه بیشتر از اهم مسائلی است كه در اولویت قرار دارد.

امام جمعه یزد با اشاره به سبقه مذهبی شهر یزد، افزود: یزد هنوز هم در بین افراد مختلف به نام دارالعباده شناخته می شود و این وظیفه مسئولین فرهنگی و اجرایی را در این خصوص سنگین تر می كند.

آیت الله ناصری در پایان این نشست ابراز امیدواری كرد: انشاالله با حضور شما در امامزادگان و اماكن متبركه زائرین و مسافرین خاطرات به یادماندنی را با خود به همراه خواهند برد.

مدیركل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در این نشست گفت: استان یزد به علت ظرفیت بالایی كه در جذب مسافران نوروزی دارد زمینه خوبی را برای كار فرهنگی و تبلیغی در امامزادگان و بقاع متبركه فراهم كرده است.

حجت الاسلام غلامرضا عادل افزود: ما خیمه های معرفت را جهت ارائه خدمات تبلیغی و مشاوره ای در این اماكن متبركه برپا كرده ایم.ك/2

1968/7537

سرخط اخبار استان‌ها